Elastyczne podejście rozwiązaniem na sezonowy dynamiczny wzrost sprzedaży

Elastyczne podejście rozwiązaniem na sezonowy dynamiczny wzrost sprzedaży

Doświadczeni handlowcy wiedzą, że gdy spojrzeć na sprzedaż z szerszej perspektywy przypomina ona sinusoidę. Są okresy gdy sprzedaż jest umiarkowana i takie, gdy zdecydowanie wzrasta. Jednym z momentów wzmożonej sprzedaży jest zbliżający się okres przedświąteczny. W jaki sposób optymalnie przygotować się na ten intensywny moment i jak wyposażyć stanowisko do pakowania, gdy przewidujemy rozwój i konieczność pakowania coraz większych wolumenów, szczególnie w e-commerce? Warto skorzystać z doświadczenia ekspertów, takich jak wiodący dystrybutor opakowań Raja.

Żeby efektywnie wykorzystywać przestrzeń magazynu przez cały rok, nie należy zajmować powierzchni zapasami materiałów czy sprzętami potrzebnymi tylko w momencie zwiększonej sprzedaży lub w dalekiej przyszłości. Aby połączyć całoroczną efektywność z utrzymaniem tempa i komfortem pracy w czasie pików, warto skorzystać z tego co oferuje lider rynku opakowań. – Wszystkie nasze produkty są stale dostępne w magazynie, a klienci wiedzą że, zamówienie dotrze do nich następnego dnia roboczego. Nie muszą więc magazynować zapasów. Możliwość przechowywania jedynie minimalnego wolumenu materiałów opakowaniowych, pozwala uwolnić przestrzeń w hali na inną działalność – mówi Maciej Michalec, Kierownik działu ds. kluczowych klientów RAJA Polska, europejskiego lidera w dystrybucji opakowań wysyłkowych. 

Automatyczne, czyli szybsze

Mając do dyspozycji ponad 550 rozmiarów i fasonów pudełek kartonowych, bez trudu można wybrać takie, które spełnią wszystkie oczekiwania. Jeśli zależy nam na tempie pracy, a w czasie wzrostu sprzedaży jest to przecież istotny parametr, szczególną uwagę warto poświęcić rozwiązaniom ułatwiającym pracę, takim jak pudełka z automatycznym dnem. W porównaniu z klasycznymi kartonami, są one nieporównywalnie szybsze w montażu, wystarczy bowiem nacisnąć na boki. Idealne dla sektora e-commerce są natomiast kartony z automatycznym dnem i pojedynczym lub podwójnym paskiem samoprzylepnym. Zdecydowanie zwiększają one możliwe do obsłużenia przez dział pakowania wolumeny.

Rozwiązania do wdrożenia od zaraz

Wybierając materiały opakowaniowe warto też skupić się na tym, aby były one wygodne w użyciu nawet jeśli są wykorzystywane tylko co jakiś czas. Takim kompaktowym i ergonomicznym rozwiązaniem jest wypełniacz papierowy w kartonowym dystrybutorze. Centralne dozowanie rolki i gotowość do użycia zaraz po otwarciu ułatwiają pracę. Podobnie działa folia bąbelkowa perforowana w podajniku, który skutecznie chroni ją przed kurzem i zabrudzeniami oraz ułatwia transport. Dzięki perforacji można łatwo i precyzyjnie oddzielić potrzebny arkusz bez użycia noża, a więc szybciej. Oba te rozwiązania zajmują bardzo mało miejsca i sprawdzają się przy umiarkowanej liczbie paczek oraz w sytuacji gdy wzrosty sprzedaży występują sezonowo.

Dzierżawa – elastyczne rozwiązanie dla każdego

Kiedy jednak przedsiębiorstwo się rozwija i w perspektywie czasu jest realny intensywny wzrost sprzedaży, warto rozważyć wydzierżawienie profesjonalnego sprzętu, na przykład maszyn do produkcji wypełniaczy. Służą one do wytwarzania różnego rodzaju wypełnienia z papieru lub folii w miejscu pakowania w kilka sekund. Umożliwiają poprawienie wydajności pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Dodatkowo gwarantują oszczędność czasu i powierzchni. Poza tym są to wygodne i ekologiczne rozwiązania preferowane przez specjalistów. – Dzierżawa urządzeń to optymalne rozwiązanie gdy chcemy przekonać się, które systemy sprawdzą się u nas najlepiej i wtedy, gdy nie zamierzamy inwestować w zakup maszyny. Decydując się na dzierżawę mamy miesiąc na przetestowanie urządzenia i przekonanie się, czy jest ono optymalnym wyborem. Oczywiście, tak samo jak przy zakupie, wybierając dzierżawę, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów Raja – wyjaśnia Maciej Michalec.

Różnorodność, żeby wybrać optymalnie

Wybierając urządzenie należy wziąć pod uwagę liczbę obsługiwanych paczek dziennie oraz funkcję jaką ma pełnić produkowany wypełniacz (np. ochrona produktów, wypełnienie wolnej przestrzeni, owijanie produktu). Przy niedużym zapotrzebowaniu, mniej więcej do 100 przesyłek, sprawdzi się ekonomiczne urządzenie PadPak® Junior, pozwalające na wytworzenie do 18 m papierowych mat/minuta o bardzo wysokiej jakości. Jeśli paczek jest do 500 dziennie i do tego zależy nam na estetycznym wyglądzie, warto postawić na urządzenie Geami® WrapPak do wytwarzania popularnego teraz, ekologicznego wypełniacza do ochrony produktów przed wstrząsami. Jeśli na stanowisku przygotowuje się do 1000 paczek dziennie, a jednocześnie wymagają one umiarkowanej termoochrony, z pomocą przychodzi urządzenie WrapPak® Protector, które może być używane na każdym stanowisku pakowania lub być zintegrowane z linią produkcyjną. W katalogu Raja znajdziemy też urządzenia przeznaczone do obsługi większych wolumenów. Wszystkie maszyny do wytwarzania wypełniaczy papierowych produkują ekologiczne, recyklingowalne wypełnienia do paczek.

W Raja wydzierżawić lub zakupić można też maszyny do produkcji wypełniaczy powietrznych. Wytwarzają one poduszki w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala optymalnie dobrać urządzenie i folię do naszych potrzeb. – Tak duża liczba urządzeń i możliwość ich przetestowania pozwala przekonać się, które rozwiązanie jest dla nas najbardziej optymalne i dokonać świadomego wyboru na podstawie faktycznych danych, a nie szacunków. Co więcej, decydując się na dzierżawę, zostawiamy sobie możliwość elastycznego zarządzania parkiem maszynowym i swobodę jego modernizacji wraz ze wzrostem potrzeb przedsiębiorstwa – podsumowuje Maciej Michalec. 


Grupa RAJA jest wiodącym europejskim wielokanałowym dystrybutorem materiałów opakowaniowych i wyposażenia dla firm. Obecna od ponad 65 lat na rynku opakowaniowym w 19 krajach i 26 spółkach. RAJA obsługuje łącznie ponad 2 miliony klientów w Europie, od firm rozpoczynających działalność po firmy międzynarodowe, we wszystkich sektorach działalności.

Last Updated on 17 października, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA