Transformacja cyrkularna w Lublinie – dobre praktyki i konkretne rozwiązania

Transformacja cyrkularna w Lublinie – dobre praktyki i konkretne rozwiązania

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach „Akademii Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”, które odbędzie się już 2021 maja w Lublinie. Poznamy główne założenia i wyzwania gospodarki o obiegu zamkniętym, przyjrzymy się wdrożonym już rozwiązaniom i w praktyce przećwiczymy, jak efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby.

Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości i korzyści, jakie niesie włączanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym do działalności przedsiębiorstw. Pokażemy, jak można działać efektywniej poprzez oszczędzanie zasobów oraz tworzenie zamkniętych pętli procesów, w których odpady traktowane są jako cenne surowce w kolejnych etapach produkcji. Takie działania mogą być nowym źródłem przychodu dla firmy, zapewnić też mogą większą odporność na zmiany cen surowców – mniej zależności od importowanych materiałów. Wpływają również na lepszy wizerunek marki, gdyż konsumenci coraz częściej wybierają firmy odpowiedzialne środowiskowo.

Udział w wydarzeniu to wyjątkowa okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i poznać narzędzia, które pomogą prowadzić firmę w sposób bardziej zrównoważony i budować jej przewagę konkurencyjną dzięki wdrażaniu cyrkularności.

Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się:

  • czym jest GOZ i dlaczego warto go wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie,
  • w jaki sposób firmy z regionu pomyślnie przeprowadziły transformację cyrkularną swoich przedsiębiorstw – rzeczywiste przykłady od praktyków,
  • jak efektywnie zarządzać zasobami, by budować przewagę konkurencyjną – inspirujące wykłady naukowców i liderów zrównoważonego rozwoju,
  • za pomocą jakich strategii reagować na rosnące wymogi regulacyjne, wyzwania środowiskowe i oczekiwania konsumentów,
  • jak pokonywać bariery w implementacji zrównoważonych rozwiązań – co oferują w tym zakresie instytucje otoczenia biznesu.

Dodatkowo zaplanowano warsztaty oparte na realnych przykładach, które pozwolą zrozumieć szanse i wyzwania związane z gospodarką cyrkularną, a także dostarczą sprawdzonych narzędzi wspierających tę zmianę.

Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców i interesariuszy z regionu, zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań cyrkularnych, tj. przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego (bez Warszawy i otaczających ją powiatów), warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Spotkanie organizowane jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Instytutem Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju w ramach projektu „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Nie przegap szansy na rozwój swojego biznesu. Zarejestruj się już dziś! Spotkanie nt. dobrych praktyk GOZ i warsztaty transformacji cyrkularnej w Lublinie


„Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” to program edukacyjny dla przedsiębiorców z terenu Polski Wschodniej, którego celem jest zwiększenie wiedzy i kompetencji do transformacji w kierunku GOZ, prezentacja najlepszych praktyk w tym zakresie oraz wsparcie w nawiązywaniu partnerstw biznesowych na rzecz rozwiązań cyrkularnych. W ramach projektu odbywają się warsztaty, spotkania oraz wizyty studyjne. Oferujemy również bezpłatne usługi konsultacyjne świadczone przez ekspertów ds. GOZ, rozwoju biznesu, analizy finansowej oraz prawa. Usługi te zorientowane są również na wsparcie przedsiębiorców w procesie transformacji cyrkularnej. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) 2021–2027.

Więcej informacji o projekcie: Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”.

Przeczytaj również: Startuje nabór do „Ścieżki SMART” – kompleksowe wsparcie dla innowacyjnych firm


Źródło informacji: parp.gov.pl

Last Updated on 9 maja, 2025 by Samir Malki

Udostępnij
TAGS