Amit Sevak mianowany kolejnym prezesem i dyrektorem generalnym ETS

Amit Sevak mianowany kolejnym prezesem i dyrektorem generalnym ETS

Zarząd ETS poinformował dzisiaj, że Amit Sevak dołączy do organizacji jako jej siódmy prezes i dyrektor generalny.

-Amit jest innowacyjnym liderem – jestem pod wrażeniem doświadczenia i zaangażowania w naszą misję, które wniesie do ETS – oświadczył Jeffrey Sine, przewodniczący Rady Powierniczej ETS. – Jestem przekonany, że Amit będzie inspiracją dla współpracowników i klientów, a organizacja będzie postępować w pracy na rzecz zwiększania dostępu, jakości i równości w edukacji i nauce na całym świecie.

Sevak pełnił funkcje kierownicze na całym świecie, m.in. na Uniwersytecie Europejskim w Madrycie, INTI International University & Colleges w Kuala Lumpur oraz Universidad Tecnológica de México (UNITEC) w Mexico City. Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, takimi jak Cambiar Education, CitiBridge i Education Design Lab. Do niedawna w Mindset Global zajmował się coachingiem i kapitałem dla startupów technologicznych na całym świecie.

-Od dłuższego czasu wierzę w niesamowitą moc uczenia się, która jest zawarta w misji ETS – powiedział Sevak. – To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do rodziny ETS, aby kontynuować tę ważną misję.

Sevak zastąpi Walta MacDonalda, który od 2014 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego.

-Walt MacDonald okazał się niezwykle skutecznym liderem, który konsekwentnie nadawał priorytety misji ETS, aby zapewnić maksimum korzyści dla wszystkich uczących się – powiedział Sine. – Pozostawia po sobie spuściznę w postaci 38-letniej kariery w ETS, w czasie której jego kierownictwo miało niezmierny wpływ na tak wiele osób wewnątrz rodziny ETS i poza nią.

Sevak rozpocznie swoją nową pracę w ETS z dniem 15 czerwca 2022 roku.

ETS

Celem ETS jest poprawa jakości i równości w edukacji dla ludzi na całym świecie poprzez tworzenie ocen opartych na wnikliwych badaniach. ETS służy osobom indywidualnym, instytucjom edukacyjnym i agencjom rządowym, dostarczając rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb w zakresie certyfikacji nauczycieli, nauki języka angielskiego oraz edukacji na poziomie podstawowym, średnim i policealnym, a także prowadząc badania, analizy i studia nad polityką edukacyjną. ETS, założona jako organizacja non-profit w 1947 r., opracowuje, prowadzi i ocenia rocznie ponad 50 milionów testów – w tym testy TOEFL® i TOEIC®, GRE® i The Praxis Series® – w ponad 180 krajach w przeszło 9 tys. placówek na całym świecie.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 29 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA