Andersia Silver ma pierwszego najemcę. Firma F-Secure wprowadzi się na najwyższe piętra biurowca i zajmie powierzchnię około 3,5 tys. mkw

Andersia Silver ma pierwszego najemcę. Firma F-Secure wprowadzi się na najwyższe piętra biurowca i zajmie powierzchnię około 3,5 tys. mkw

Najwyższy budynek Poznania, czyli powstająca Andersia Silver, ma już pierwszego lokata. Fińskie przedsiębiorstwo z branży IT Security, specjalizujące się w tworzeniu technologii i produktów z obszaru cyberbezpieczeństwa zajmie trzy najwyższe kondygnacje budynku o łącznej powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. F-Secure wprowadzi się do biurowca w III kwartale 2023 r., a poznańska lokalizacja stanie się wówczas centralą firmy na Europę Środkową.

Andersia Silver będzie miejscem pracy dla 250 pracowników fińskiej firmy. – F-Secure w Polsce cały czas się rozwija, aktualnie na stałe współpracuje z nami ponad 140 osób, natomiast globalnie, jesteśmy obecni w kilkudziesięciu krajach i zatrudniamy około 1.700 tys. osób – mówią przedstawiciele zarządu F-Secure. Fińskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na zaaranżowanie powierzchni w formie hybrydowej, w której znajdą się zarówno stanowiska pracy stałej jak i hot-deski. – Nowy budynek jest bardzo dobrze wyposażony, odpowiadające nam przestrzenie i dostępność najwyższych kondygnacji, a ponadto świetna lokalizacja, bliskość centrum miasta, łatwość korzystania z transportu zbiorowego, rowerów oraz samochodów – mówią przedstawiciele zarządu F-Secure. – Elastyczność i dająca się dostosować do potrzeb najemcy powierzchnia biurowa „szyta na miarę” to dziś najważniejszy wyznacznik. Andersia Silver oferuje trzy różne typy powierzchni biurowej pozwalające dostosować biuro pod każde wymagania i minimalizujące ewentualną konieczność współdzielenia pięter z innymi najemcami na przykład poprzez możliwość łączenia pięter wewnętrznymi klatkami schodowymi, dzięki czemu ogranicza się do minimum korzystanie z powierzchni wspólnych – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Biurowiec przyszłości

Powstająca Andersia Silver będzie miała prawie 40 tys. mkw. powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. Zaprojektowany przez Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec stanie naprzeciwko Starego Browaru, obok Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersia Tower i Andersia Business Centre stając się finalną realizacją zlokalizowanego przy Placu Andersa kompleksu. Budynek ma zostać oddany do użytku w II połowie 2023 roku. Andersia Silver mająca stać się biznesową wizytówką stolicy Wielkopolski w swoim najwyższym punkcie będzie miała 117,5 m, co uczyni go najwyższym budynkiem w Poznaniu. Jednak nie to zadecyduje o tytule biurowca przyszłości, a zastosowane rozwiązania m.in.: panele fotowoltaiczne na fasadzie, uchylane moduły elewacji, wydajna wentylacja wyposażona w zabezpieczenia antybakteryjne czy aplikacja budynkowa ułatwiająca zarządzanie powierzchnią.

– Budynek Andersia Silver będzie certyfikowany nie tylko w zakresie rozwiązań proekologicznych (certyfikat LEED na poziomie GOLD/Platinuum) ale również pod względem komfortu pracowników najemców (Certyfikacja WELL) – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Miasto przyszłości

Przyznany stolicy Wielkopolski podczas tegorocznej konferencji CEE Business Services Summit & Awards 2021 tytuł najdynamiczniej rozwijającego się miasta w Polsce tylko potwierdza fakt, że Poznań jest interesującym miastem dla biznesu. Połączenie dogodnej lokalizacji, wysoko wykwalifikowanej kadry oraz dynamika rozwoju to kluczowe czynniki decydujące o profilu biznesowym stolicy Wielkopolski.

Zainteresowanie Poznaniem nie powinno nikogo dziwić z uwagi na kluczowe z punktu widzenia inwestycyjnego czynniki. Lokalizacja Poznania usytuowanego pomiędzy Warszawą a Berlinem, dobre skomunikowanie z innymi wiodącymi miastami regionalnymi, jak choćby Wrocławie czy Trójmiastem. Mnogość uczelni wyższych, które w ostatnim roku akademickim ukończyło około 25.000 tys. absolwentów gwarantują stały dostęp do wykwalifikowanej kadr i wysoki poziom merytoryczny pracowników. Nie bez znaczenia jest dobra współpraca w Miastem, obecność wielu międzynarodowych biznesów, a także atmosfera sprzyjająca rozwojowi i ekspansji – wylicza Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group. Podobnego zdania jest pierwszy najemca biurowca Andersia Silver

Poznań jest dla F-Secure strategiczną lokalizacją, przy wyborze której braliśmy pod uwagę wiele czynników. Wygoda dojazdu, z lekką preferencją dla transportu zbiorowego, komfortowe miejsca pracy i wyposażenie budynku, infrastruktura kafeteryjna w pobliżu, bliskość terenów rekreacyjnych oraz stacji kolejowej i lotniska. Ważne jest dla nas to, że budynek jest w centrum miasta, aby nikt z naszych pracowników nie odczuwał niedogodności związanych z potrzebą przeprawiania się na przeciwległy skraj miasta w drodze do biura. Liczymy na to, że w nowej lokalizacji nasi eksperci będą mieć optymalne warunki do kreatywnej pracy oraz kształtowania świata cyberbezpieczeństwa– mówią przedstawiciele zarządu F-Secure.


Autor:

Andersia Silver

Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA