Automatyzacja i robotyzacja firmy – nowy bezpłatny kursy online od PFR

Automatyzacja i robotyzacja firmy – nowy bezpłatny kursy online od PFR

Przetwarzanie coraz większej liczby danych, optymalizacja pracy czy automatyzacja procesów to kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się firmy. Chcąc usprawnić działanie przedsiębiorstwa i wyeliminować zbędne koszty potrzebna jest automatyzacja, bez której trudno mówić o dalszym rozwoju. Bezpłatny kurs online “Automatyzacja i robotyzacja firmy” to istny krok dla każdej organizacji, która chce się modernizować, a potrzebuje wiedzy i inspiracji do wdrożenia nowych rozwiązań. Kurs jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Z najnowszego raportu pt. „Inteligentna Automatyzacja” przygotowanego  przez Deloitte w 2022 r. wynika, że organizacje, które nie boją się wprowadzać cyfrowych rozwiązań, mają większą szansę na rozwój oraz zyskanie przewagi na poziomie organizacyjnym, jak lepsza produktywność czy redukcja kosztów. Blisko 32 proc. przebadanych firm, które zdecydowały się na pierwsze wdrożenia technologiczne, już teraz odnotowują korzyści m.in. związane z obniżeniem kosztów działalności. Ponadto 92 proc. firm będących na etapie wdrożeniowym lub skalowania inteligentnej automatyzacji potwierdza, że w następnych krokach przechodzą do etapu wdrażania bardziej kompleksowych rozwiązań (44 proc.) bądź planują je w perspektywie najbliższych 3 lat (48 proc.).

Dotacje na robotyzację firm

Kurs „Automatyzacja i robotyzacja firmy”, powstał w odpowiedzi na dynamiczne zmiany, które dokonują się w polskich przedsiębiorstwach od początku pandemii Covid-19 oraz na szereg możliwości, jakie dają rządowe programy wsparcia tj. ulgi czy dotacje. Jednym z nich będzie zapowiadany i skierowany do polskich przedsiębiorstw unijny program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Program na lata 2021-2027 przewiduje wsparcie we wdrożeniu rozwiązań związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów. Najbliższy czas jest więc dobrym momentem, żeby zweryfikować plany rozwojowe przedsiębiorstwa i sprawdzić możliwość wpisania ich w projekty dotacyjne.

Wiedza i doświadczenie

Wartością wszystkich kursów, tworzonych przez zespół PFR, jest zaproszenie do współpracy czołowych ekspertów. Tak było także tym razem. Kurs jest współtworzony przez specjalistów z instytutu badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP), który zajmuje się m. in. opracowywaniem i wdrażaniem w przemyśle nowych technologii. Zaproszeni zostali także eksperci z firm DBR77 i Laude Smart Intermodal, które na co dzień zajmują się tworzeniem i dostarczaniem rozwiązań, służących właśnie automatyzacji.

Podczas godzinnego kursu uczestnik dowie się m. in.:

  • Jak przygotować strategię i przeprowadzić proces wdrażania technologii w firmie?
  • Z jakich źródeł publicznych można finansować projekty z obszaru robotyzacji i automatyzacji? 
  • Jakie są dostępne technologie i gotowe rozwiązania chmurowe, które już dziś szybko i tanio wesprą proces automatyzacji? 
  • Jak testować technologie i ich opłacalność?

Kurs jest skierowany do osób odpowiedzialnych za usprawnianie wydajności procesów, kadry zarządzającej przedsiębiorstwem przemysłowym, kierowników czy koordynatorów projektów w obszarach budownictwa oraz do osób zainteresowanych tematyką robotyzacji i automatyzacji. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiąże test końcowy, otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.


Bezpłatny kurs online “Automatyzacja i robotyzacja firmy” jest już dostępny na platformie kursowej. Wystarczy jednorazowa rejestracja na stronie www.kursy.pfr.pl, aby otrzymać dostęp do całej bazy kursów online przygotowanych przez zespół PFR. Wkrótce na platformie pojawią się także materiały poświęcone projektom B+R oraz tworzeniu innowacji w FENG.

Last Updated on 2 listopada, 2022 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS