Barbora Polska z nowym magazynem na Śląsku

Spożywczy sklep online Barbora wynajął ok. 3,000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Katowicach w budynku należącym do centrum logistycznego Park City Logistics Katowice I. Jest to kolejna lokalizacja firmy Barbora w Polsce.

Barbora to spożywczy sklep online, który oferuje klientom lokalne produkty oraz dostawę pod podany adres. Jest obecnie największym operatorem e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Spółka należy do Grupy Maxima, która zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz Bułgarii. Za sprawą otwieranych supermarketów internetowych, firma Barbora Polska rozbudowuje swoją sieć w Polsce.

-Barbora Polska nie zwalnia tempa i rozwija swoją działalność w kolejnym mieście. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego pozwoli na dotarcie ze swoimi usługami do mieszkańców Katowic i okolicznych miejscowości – komentuje Katarzyna Misztal, Młodszy Negocjator, dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

-Magazyn w Katowicach jest już trzecim naszym centrum dystrybucyjnym Po Warszawie i Gdańsku. Kurierzy dostarczą produkty spożywcze oraz artykuły gospodarstwa domowego pod drzwi mieszkańców Będzina, Bytkowa, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Mikołowa, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów, Wełnowca, Wojkowic oraz Zabrza. Pod koniec stycznia, z magazynu w Katowicach będziemy także realizować dostawę do Krakowa – komentuje Paweł Paziewski, COO, Barbora Polska.

-Rozwój e-commerce nie dotyczy tylko Warszawy, a jego rosnący udział w całości sprzedaży napędza zapotrzebowanie na obiekty miejskiej logistyki w całej Polsce, również w województwie śląskim. Dlatego stale rozwijamy swoje portfolio i docieramy do największych ośrodków w kraju, czego przykładem jest City Logistics Katowice I – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattonii dodaje: Atutem parku jest jego położenie na terenie miasta w bliskiej odległości od ścisłego centrum, z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej.

Panattoni jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, firma zrealizowała w Polsce projekty magazynowe i produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 9 milionów metrów kwadratowych. Przez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków logistycznych dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, firma wspiera rozwój lokalnego biznesu, a zakupując grunty w całej Polsce, zabezpiecza najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Panattoni pełni dla swoich klientów rolę doradcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego.


Autor:

Cushman & Wakefield

Informacje o autorze:

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2020 roku jej przychody wyniosły 7,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake 

Last Updated on 24 stycznia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA