BioMaxima S.A. zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

BioMaxima S.A. zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

W poniedziałek, 31 stycznia o godz. 9.00, na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje lubelska firma BioMaxima S.A. Spółka zajmuje się m.in. produkcją szybkich testów antygenowych, wykrywających koronawirusa SARS-CoV-2.

Debiut lubelskiej spółki BioMaxima to pierwsze wydarzenie tego typu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 roku. Firma powstała w 2002 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sześć lat później została przekształcona w spółkę akcyjną.

BioMaxima S.A. przede wszystkim produkuje i sprzedaje podłoża mikrobiologiczne, a także suplementy, dodatki oraz inne składniki podłoży mikrobiologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów przemysłowych. Ponadto wytwarza systemy dyfuzyjne do oznaczania lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności bakterii i grzybów, jak również własne odczynniki diagnostyczne do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych.

Firma produkuje również szybkie testy do wykrywania markerów nowotworowych, markerów zawału serca, środków uzależniających, a przede wszystkim chorób infekcyjnych, w tym zakażeń wirusem SARS-CoV- 2 (testy antygenowe).

Produkcja opisanych wyżej rozwiązań ma miejsce w Lublinie, w zakładzie rozbudowanym w latach 2017-2018.

Od 2010 roku BioMaxima S.A. jest notowana na rynku NewConnect. Wartość firmy debiutującej teraz na Głównym Rynku GPW wynosi 160444800 zł.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 1 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA