Branża IT dołącza do zbiórki Solidarni z Ukrainą: Just Join IT wpłaciło 30 tysięcy złotych!

Branża IT dołącza do zbiórki Solidarni z Ukrainą: Just Join IT wpłaciło 30 tysięcy złotych!

Firmy technologiczne robią co mogą, żeby wesprzeć Ukraińców. W ramach akcji “Firmy dla Ukrainy” Fundacji Pomagam.pl swoje wirtualne skarbonki założyły m.in. portal Just Join IT, software house From Poland With Dev i agencja Flying Bisons.

Branża IT od samego początku eskalacji konfliktu zaangażowała się w działania wspierające Ukrainę. Jednym ze sposobów zaangażowania są zbiórki pieniężne. Każda firma może dołączyć do głównej, zweryfikowanej zbiórki na Pomagam.pl i pomóc zbierać fundusze na pomoc.

Firmowa skarbonka Just Join IT działa pod hasłem #TechForUkraine – tym samym, pod którym zbierane są informacje o działaniach branży technologicznej dla Ukrainy. Portal wpłacił 30 tysięcy złotych na swoją zbiórkę, żeby zachęcić innych.

– Polska społeczność IT niejednokrotnie udowadniała swoją solidarność z potrzebującymi, czego dowód widzimy również dzisiaj, obserwując działania ludzi z branży na całym świecie. Dzisiaj tej solidarności Ukraina potrzebuje jeszcze bardziej niż dotychczas – pisze firma Just Join IT.

Z kolei agencja digitalowa Flying Bisons wpłaciła na start 5 tysięcy złotych oraz zaoferowała pomoc Ukraińcom w odnalezieniu się na rynku pracy.

Obsługujący głównie klientów z USA software house From Poland With Dev założył zbiórkę, żeby ułatwić pomoc swoim partnerom zza granicy, którzy zgłaszali się do polskiego zespołu z pytaniem, jak mogą pomóc.

Swoją zbiórkę uruchomiła także społeczność CIONET Poland.

Na stronie https://pomagam.pl/firmydlaukrainy każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu. Serwis posiada także gotowe narzędzia do promocji zbiórki: wygodne opcje udostępniania w mediach społecznościowych oraz automatycznie tworzony widget-kod do umieszczenia na stronie www lub blogu.

Do tej pory na zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 8 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

-Kluczowy jest czas. Dołączając do akcji Firmy dla Ukrainy, jedyne, czym będziesz się musiał zająć, to promocja zbiórki. Zebrane środki Twoja firma będzie mogła w prosty sposób przekazać bezpośrednio Fundacji Pomagam.pl – wyjaśnia prezeska Fundacji Pomagam.pl, Dobrosława Gogłoza.


Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już sieci Platinium Fitness, portal Nowy Marketing, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl – 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.


Autor:

Pomagam.pl

Last Updated on 2 marca, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA