CA Immo: Biurowiec Postępu 14 w Warszawie z nowym najemcą!

CA Immo: Biurowiec Postępu 14 w Warszawie z nowym najemcą!

  • CA Immo podpisało umowę najmu z firmą Packeta Poland, która zajmie ok. 700 mkw. powierzchni warszawskiego biurowca Postępu 14.
  • Packeta Poland wprowadzi się do obiektu już w marcu 2022 roku, a umowa najmu będzie obowiązywała przez 5 lat.

CA Immo podpisało kolejną umowę najmu w warszawskim biurowcu Postępu 14. Nowym najemcą obiektu została firma Packeta Poland, która wynajęła 702 mkw. nowoczesnej powierzchni do pracy na 1 piętrze. Postępu 14, jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych na Mokotowie i oferujący niemal 34 500 mkw. powierzchni komercyjnej, jest wynajęty w 96%.

Packeta to globalna, cyfrowa platforma dla e-commerce, która została założona w 2010 roku w Czechach przez Simonę Kijonkovą jako spółka Zásilkovna. W  ciągu dekady firma przekształciła się w holding funkcjonujący pod nazwą Packeta Group, zrzeszający 14 podmiotów. Obecnie Packeta działa w 6 krajach, realizując dostawy do 34 państw. Posiada ponad 9 000 własnych punktów odbioru, 92 000 punktów partnerskich i współpracuje z ponad 32 000 sklepów internetowych. W 2021 roku firma dostarczyła ponad 73 mln przesyłek. W Polsce grupa Packeta posiada magazyny w Cieszynie i w Warszawie, a w najbliższym czasie planuje także otwarcie kolejnych obiektów w Poznaniu i Krakowie. W ramach rozwoju działalności na rynku polskim, firma zdecydowała się również na utworzenie swojego biura w Warszawie. Już w marcu 2022 roku Packeta zajmie 702 mkw. powierzchni na 1 piętrze w Postępu 14. Umowa na wynajem przestrzeni została zawarta na okres 5 lat.

– Cieszę się, że 2022 rok rozpoczęliśmy tak dynamicznie i nawiązaliśmy współpracę z nowym partnerem biznesowym – prężnie rozwijającą się platformą Packeta Poland. To duże wyróżnienie, że to właśnie nasz biurowiec Postępu 14 został wybrany na jej siedzibę w Polsce. Nie mam wątpliwości, że zaufanie ze strony tej globalnie działającej marki stanowi potwierdzenie jakości Postępu 14.  Wierzę, że oferowana powierzchnia, dogodna lokalizacja w samym sercu biznesowego Mokotowa i dostęp do różnorodnej oferty usług w okolicy pozwoli firmie Packeta na poszerzenie swojej działalności zgodnie z przyjętą strategią. Nasz obiekt zapewnia doskonałe warunki do rozwoju biznesu zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych firm – powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo Poland.

– Packeta rozwija się na polskim rynku bardzo dynamicznie, wciąż pozyskujemy nowych partnerów biznesowych, rozszerzamy współpracę z dotychczasowymi i zwiększamy liczbę klientów w sektorze e-commerce. Stale rosnący krajowy rynek e-commerce staje się coraz bardziej nasycony, a e-sklepy szukają możliwości ekspansji za granicą – w tych działaniach wspiera ich Packeta. Tym samym, w ślad za wzrostem rynku, w ubiegłym roku nasza firma urosła 4-krotnie, a co za tym idzie – zwiększamy skalę działalności i zatrudnienie. Dlatego też zmiana biura i wynajem większej powierzchni jest naturalną konsekwencją naszego rozwoju. Biuro w Postępu 14 spełnia wszystkie nasze oczekiwania – mówi Justyna Andreas, Dyrektor Zarządzająca Packeta Poland.

Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferującym niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Budynek Postępu 14 z lokalizacją przy skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Postępu, umożliwia dogodny dostęp do licznych połączeń autobusowych oraz tramwajowych oraz m.in. dojazd w 6 minut do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina czy 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się również stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej „Warszawa Służewiec”.

W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne punkty usługowe, przychodnie medyczne, instytucje rekreacyjne oraz hotele. Dodatkowo, zlokalizowana po sąsiedzku Galeria Mokotów oferuje dostęp do szerokiej gamy sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Oprócz firmy Packeta, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. AstraZeneca Pharma Poland, Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.


Autor:

CA Immo

Informacje o autorze:

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem działającym w sektorze nowoczesnych nieruchomości biurowych zlokalizowanych w obrębie głównych węzłów komunikacyjnych
w Niemczech, Austrii i w Europie Centralnej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Last Updated on 21 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA