CA Immo sprzedało nieruchomość biurową w Warszawie

CA Immo sprzedało nieruchomość biurową w Warszawie

Sprzedaż biurowca Wspólna 47-49 elementem strategicznego programu rotacji kapitału.

Warszawa / Wiedeń. CA Immo sfinalizowało transakcję sprzedaży budynku Wspólna 47-49 w Warszawie, oferującego łącznie 7 696 mkw. powierzchni komercyjnej i 137 miejsc parkingowych. Kwota sprzedaży przewyższyła wartość księgową nieruchomości z dnia 31 grudnia 2021 r. Biurowiec nabyła firma Yareal Polska.

 – Sprzedaż obiektu Wspólna 47-49 pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na dużych, nowoczesnych nieruchomościach biurowych klasy A, zlokalizowanych na rozwiniętych lub wschodzących rynkach biurowych. Transakcja ta jest kolejnym krokiem w naszym programie rotacji kapitału, który ma na celu zabezpieczenie i zwiększenie atrakcyjności oraz stabilności naszego portfela nieruchomości – powiedziała Hedwig Höfler, Dyrektor Działu Zarządzania Inwestycjami w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej w CA Immo.

Warszawa jest jednym z głównych rynków, na których CA Immo prowadzi działalność od wielu lat. Na dzień 30 czerwca 2021 r. portfel CA Immo w Polsce obejmował dziewięć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 170 tys. m kw. i wartości ok. 590 mln euro.

W procesie sprzedaży firmę CA Immo wspierali doradcy z agencji CBRE oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.


Autor:

CA Immo

Informacje o autorze:

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem działającym w sektorze nowoczesnych nieruchomości biurowych zlokalizowanych w obrębie głównych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, Austrii i w Europie Centralnej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,9 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech oraz w innych krajach  Europy Środkowo-Wschodniej.

Last Updated on 22 listopada, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA