<strong>CreamFinance Poland uzyskała licencję Małej Instytucji Płatniczej. Większe możliwości, ambitne plany</strong>

CreamFinance Poland uzyskała licencję Małej Instytucji Płatniczej. Większe możliwości, ambitne plany

Komisja Nadzoru Finansowego oficjalnie przyznała CreamFinance Poland licencję Małej Instytucji Płatniczej. Dla właściciela marek Lendon.pl i ExtraPortfel.pl to kolejny milowy krok w rozwoju na polskim rynku. Licencja MIP umożliwia firmie oferowanie klientom nowej gamy produktów finansowych. 

„Rozwój nas napędza. Niezależnie od nowych uregulowań na rynku pożyczkowym, które dla wielu legalnych podmiotów oznaczały trudności, my idziemy do przodu. Globalną skalę działania naszego holdingu AvaFin i dostęp do światowego know-how pragniemy wykorzystać do udoskonalania usług i oferty. Otrzymanie licencji Małej Instytucji Płatniczej otwiera przed nami nowe możliwości” – tłumaczy Jerzy Kachnowicz, prezes CreamFinance Poland.

Licencję MIP otrzymała spółka z grupy CreamFinance Poland. Status ten umożliwia m.in. prowadzenie rachunków użytkowników do 2000 euro, dokonywanie transakcji płatniczych do 1,5 mln euro miesięcznie, wydawanie instrumentów płatniczych (np. aplikacje mobilne), wymianę walut na potrzeby transakcji, przyjmowanie płatności instrumentami płatniczymi (jak karty kredytowe), czy udzielanie kredytów płatniczych.


Jerzy Kachnowicz

Jerzy Kachnowicz, prezes CreamFinance Poland – polskiego oddziału międzynarodowego holdingu AvaFin – to doświadczony ekspert z branży finansowej. Pracował w podmiotach takich, jak Idea Money SA, Alior Bank oraz Bank BPH, a od 2018 w CreamFinance Poland. Odpowiada m.in. za rozwój strategii, założeń biznesowych i budżetowych na polskim rynku.

O AvaFin

AvaFin (w Polsce – CreamFinance Poland, w trakcie rebrandingu na AvaFin) to międzynarodowa grupa FinTech, działająca od 2012 roku. Korzysta z najnowocześniejszej platformy rozwiązań finansowych, aby zapewnić wygodne produkty kredytowe charakteryzujące się krótkim czasem wypłaty gotówki na konto klienta.

Dostarcza korzystne produkty pożyczkowe konsumentom na 5 rynkach: w Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Czechach i na Łotwie, na których to rynkach utrzymuje wiodącą pozycję. Misją firmy jest czynienie pieniędzy dostępnymi. Produkty kredytowe dostosowuje do potrzeb klientów. Dąży do jak najwyższej satysfakcji i nawiązywania długoterminowych relacji z klientami, aby stanowić dla nich pierwszy wybór dla celów zaspokojenia potrzeb finansowych.

Głównym inwestorem grupy jest Capitec Bank, wiodący bank konsumencki w RPA, który posiada ponad 40% udziałów. Od momentu powstania 10 lat temu firma obsłużyła ponad 1 mln unikalnych klientów, udzielając pożyczek na kwotę przekraczającą 1 mld euro.

Last Updated on 12 stycznia, 2023 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS