Endava, brytyjska spółka technologiczna notowana na NYSE, rozpoczyna działalność w Polsce

Endava, brytyjska spółka technologiczna notowana na NYSE, rozpoczyna działalność w Polsce

Endava, brytyjski dostawca usług technologicznych następnej generacji, posiadający biura w Europie Środkowo-Wschodniej i Ameryce Południowej oraz zespoły zlokalizowane w pobliżu siedzib klientów w Europie Zachodniej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Singapurze, ogłasza ekspansję w Polsce.

Brytyjska firma, z siedzibą w Londynie i notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, od ponad 20 lat z powodzeniem redefiniuje sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z technologią i otaczającym ich światem. Endava dostarcza zawansowane rozwiązania, buduje platformy technologiczne i przyspiesza zmiany dla klientów z branż takich jak: usługi finansowe i płatności elektroniczne, TMT (technologia, media i telekomunikacja) czy logistyka.

Endava zatrudnia ponad 10000 specjalistów na całym świecie (w tym ponad 5000 osób w Europie Środkowo-Wschodniej), którzy pracując w wielofunkcyjnych zespołach składających się z pracowników o różnych specjalizacjach i różnym stażu pracy, dostarczają kompleksowe rozwiązania dla klientów firmy – od pomysłu i strategii po wdrożenie i wsparcie techniczne.

Doceniając wysokie kompetencje polskich specjalistów w zakresie wdrażania rozwiązań chmurowych opartych na Google Cloud Platform, Endava tworzy polskie centrum doskonałości Google do obsługi swoich europejskich klientów. Wspierać ono będzie firmy we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań cloud native, konfiguracji landing zone oraz migracji danych do chmury obliczeniowej.

Endava rozpoczyna rekrutację w Polsce, oferując możliwości m.in. dla programistów, testerów, inżynierów aplikacji, analityków, kierowników projektów, architektów oprogramowania oraz pracowników usług wsparcia.

-Zapotrzebowanie na cyfrowe technologie rośnie na całym świecie, co pozwala nam rozwijać nasze regionalne centra i przyciągać nowe talenty do naszych zespołów. Polska z pewnością stanie się jednym z naszych głównych rynków, ponieważ znaleźliśmy tu bardzo wielu utalentowanych inżynierów o ogromnym potencjale – powiedział Claudiu Constantinescu, Regional Manager, Central Europe, Endava.

-W Endavie stawiamy na zgrane zespoły wykonujące doskonałą pracę dla naszych klientów, którzy wracają do nas z kolejnymi projektami. To pozwala nam rozwijać się jako organizacji, a także otwiera nowe możliwości dla naszych pracowników, dając im szansę zawodowego rozwoju oraz realizacji nowych zadań i obowiązków wynikających z rozszerzania naszej działalności. Doceniając lokalny potencjał, wierzymy, że Polska stanie się częścią naszego sukcesu – dodał John Cotterell, Chief Executive Officer, Endava.

Endava jest liderem w dostarczaniu najnowocześniejszych usług technologicznych wspierającym swoich klientów w rozwoju ich organizacji poprzez wykorzystanie skalowalnych rozwiązań Agile dla rozproszonych przedsiębiorstw. Endava doskonale współpracuje ze swoimi klientami, łatwo integrując się z ich zespołami, katalizując pomysły i dostarczając solidne rozwiązania.

Firma wspiera klientów w cyfrowej transformacji na każdym etapie – rozpoczynając od generowania pomysłów, aż do rozwoju oraz wdrażania produktów, platform i rozwiązań. Endava oferuje rozwiązania dla klientów z sektora bankowości i płatności elektronicznych, technologii, mediów i telekomunikacji, logistyki, opieki zdrowotnej, a także produktów konsumenckich.

Endava zatrudnia 10000 pracowników (według stanu na grudzień 2021 roku), zlokalizowanych w biurach w Australii, Austrii, Danii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Singapurze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także w Europie Środkowo-Wschodniej (Bułgaria, Chorwacja, Rumunia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Macedonia Północna i Serbia) oraz Ameryce Południowej (Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Urugwaj i Wenezuela).


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 9 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA