Globalworth rozpoczyna współpracę z Żabka Nano. Pierwsze placówki w krakowskim Quattro Business Park już otwarte

Globalworth rozpoczyna współpracę z Żabka Nano. Pierwsze placówki w krakowskim Quattro Business Park już otwarte

Globalworth, właściciel i zarządca największego portfela nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej, nawiązał współpracę z Żabką, w ramach której w tym roku w biurowcach spółki otworzy się kilka autonomicznych sklepów bezobsługowych Żabka Nano. Dwie placówki zostały już uruchomione w budynkach B i D kompleksu biurowego Quattro Business Park w Krakowie. To pierwsze bezobsługowe Żabki zlokalizowane w budynku biurowym w Krakowie.

Uruchomienie w Quattro Business Park dwóch bezobsługowych Żabek Nano poszerzy wachlarz funkcjonalności i udogodnień, z których na co dzień mogą korzystać użytkownicy i goście kompleksu.

-Innowacje są częścią DNA Globalworth, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Żabka Future dla całego naszego portfela nieruchomości w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze biurowce są wśród pierwszych w kraju, które zaoferują swoim użytkownikom nowoczesny format samoobsługowych sklepów Żabka Nano. To partnerstwo to również efekt naszego proaktywnego podejścia do najemców i ich potrzeb – rozmawiamy z nimi, uwzględniamy ich opinie i wprowadzamy rozwiązania, które czynią nasze biurowce jeszcze bardziej atrakcyjnymi miejscami do pracy – mówi Weronika Maria Kuna, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth Poland, odpowiedzialna za komercjalizację powierzchni handlowo-usługowych w biurowcach spółki.

-W pełni autonomiczny i samoobsługowy sklep Żabka Nano to idealna propozycja dla inwestorów, którzy w swoich nieruchomościach chcą oferować najemcom nowoczesne usługi i innowacyjne rozwiązania. Cieszymy się, że wspólnie z Globalworth będziemy mogli rozwijać koncept Żabki Nano w nowych lokalizacjach – w biurowcach, a w niedalekiej przyszłości także w centrach handlowych. Naszej współpracy przyświeca wspólny cel, czyli upraszczanie życia klientom i oferowanie im wygodnych rozwiązań dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. – mówi Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future.

Asortyment Żabek Nano w Quattro Business Park liczy ok. 400 produktów. Znalazły się w nim m.in. produkty marek własnych Żabki, takie jak dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu.  

Żabki Nano w krakowskim kompleksie biurowym wykorzystują innowacyjną metodę autoryzacji i płatności za zakupy, wdrożoną we współpracy z Adyen. Wstęp do nich możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej – klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala. Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów. Gdy klient będzie już w środku, zakupy zajmą mu tylko chwilę – wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie. Zamontowany w nich system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do Żabki Nano karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

Placówki autonomiczne Żabki powstają w ramach Inkubatora Biznesu Żabka Future, który łączy w sobie trzy elementy: zarządzanie i wyszukiwanie innowacji, przekuwanie ich na nowe produkty i usługi oraz ich komercjalizację. Projekt idealnie wpisuje się też w strategię Grupy Żabka, która zakłada realizację działań zmierzających do utrzymania neutralności klimatycznej – Żabka Nano do swej działalności wykorzystuje wyłącznie ekwiwalent zielonej energii. Obecnie działa 41 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu.

Quattro Business Park to nowoczesny kompleks biurowy obejmujący pięć budynków (A, B, C, D oraz FIVE) o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. Zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Krakowa, przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25, w rejonie ronda Polsadu. Jednym z głównych atutów kompleksu jest dostęp do rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej, umożliwiającej łatwy dojazd zarówno do centrum, dworca PKP, jak i lotniska. Do dyspozycji pracowników i gości Quattro Business Park jest parking podziemny i naziemny na 1300 samochodów, a także infrastruktura handlowo-usługowa znajdująca się na terenie kompleksu oraz w jego najbliższej okolicy. Obiekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent i korzysta w 100% z odnawialnych źródeł energii.


Autor:

Globalworth

Last Updated on 5 kwietnia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA