“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Naszymi podopiecznymi są dzieci z całej Polski, w wieku od 3-18 lat, walczące z nowotworami, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 z pomocą firm i osób prywatnych, udało nam się spełnić ponad 8000 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.

Dla chorego dziecka codzienność stanowią często szpitale, izolacja od rodziny i rówieśników, bolesne zabiegi czy wyczerpująca rehabilitacja. Moc spełnionego marzenia daje dziecku i jego rodzinie nadzieję i siłę do dalszej walki z chorobą, a co najważniejsze przywołuje uśmiech na twarzy!

Wszystkie marzenia duże czy małe są tak samo ważne. Dzieci marzą o zabawkach, lalkach, klockach Lego, rowerach, posiadaniu sprzętu muzycznego, laptopów, smartfonów i konsol do gier. Niektóre dzieci marzą o nowych wygodnych łóżkach czy wiszących fotelach. Część naszych podopiecznych chciałaby choć na kilka dni wyjechać nad morze lub w góry, spotkać się ze swoim idolem, obejrzeć na żywo mecz ulubionej drużyny sportowej. A to tylko przykłady, bo dziecięca fantazja jest nieograniczona…

Okres pandemii koronawirusa był i nadal jest szczególnie ciężki dla chorych dzieci, które są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania, ze względu na obniżoną odporność. Brak kontaktu z rówieśnikami, izolacja i trudność w dostępie do lekarzy i rehabilitantów negatywnie wpłynęło na ich stan psychiczny i fizyczny. Aktualna sytuacja polityczna sprawiła, że Fantazja objęła opieką także uchodźców z Ukrainy, którzy stracili wszystko. Wiele z nich to dzieci, które zmagają się z różnymi chorobami.

W 2020 roku Fantazja założyła platformę charytatywną wishsurfing.pl. Platforma umożliwia zakładanie zbiórek dla podopiecznych Fantazji. Darczyńcy mogą przeglądać marzenia dzieci i wspierać wybrane zbiórki dowolną kwotą. Darowizny przekazane poprzez portal wishsurfing.pl mogą być odliczone od dochodu. Do końca 2021 roku, spełniono w ten sposób 330 dziecięcych marzeń, a strona miała 600 000 odsłon.

Aktualnie firmy w całej Polsce i jej pracownicy mają niepowtarzalną okazję skorzystać z nowego udogodnienia platformy, opcji „Adoptuj Marzenie”. Program ten daje wyjątkową możliwość natychmiastowego spełnienia marzenia chorego dziecka z wybranego regionu. Program Adoptuj Marzenie to idealna strategia CSR dla firm. Inicjatywa jest ograniczona do zaledwie 200 firm.

Oprócz realizacji dziecięcych marzeń, działalność Fantazji prowadzi także program dla najbardziej potrzebujących „Żyć z godnością”, organizuje Podróże Spełnionych Fantazji w ramach akcji „Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów” oraz wydarzenia m.in. letni „Wieczór Marzeń w ZOO” i Gale z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W wydarzeniach biorą udział setki chorych dzieci z całego kraju.

Fundacja Dziecięca Fantazja

ul. Tytoniowa 22, Warszawa; tel.: 22 517 1770;

email: info.f-df.pl;

www.f-df.pl

Nr. konta: BPS S.A. 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001


Autor:

Fundacja Dziecięca Fantazja

Last Updated on 12 kwietnia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA