Kolejny rok pełen wyzwań przed HRE Investments

Kolejny rok pełen wyzwań przed HRE Investments

Żyjemy w czasach bardzo dużej niepewności. Sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta i ciężko jest przewidzieć, co tak naprawdę nas wszystkich czeka. Podobnie, jak dwa lata temu, nie tracimy optymizmu i zapału do pracy. Nie zamierzamy zmieniać strategii, bo wypracowane przez nas mechanizmy działają. Zespół wie, co ma robić. Liczymy, że wyznaczony pułap 5 tys. mieszkań do zrealizowania w tym roku jest w naszym zasięgu. Tego się trzymamy – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments

– Rozwijamy się i z roku na rok jesteśmy coraz silniejsi. Nasza pozycja na rynku nieruchomości się umacnia. Przez trzy lata zgromadziliśmy ponad 1 mln PUM, a rok możemy zamknąć z wynikiem 9 tys. zrealizowanych mieszkań na koncie – dodaje.  

Holding deweloperski zarządzany przez Sapotę, działa na rachunek własny oraz inwestorów zewnętrznych w obszarze nieruchomości. Zyski dla swoich klientów wypracowuje za pomocą realizowanych projektów mieszkaniowych, działając jako tradycyjny deweloper oraz oportunistycznie, poprzez inwestycję w deweloperów.

HRE Investments wprowadziła na polski rynek możliwość inwestycji bezpośrednio w deweloperskie projekty mieszkaniowe – private equity.  Inwestycja polega na nabyciu udziałów w spółce celowej z opcją ich zbycia z zyskiem – po czasie określonym z góry. Minimalna kwota inwestycji to koszt jednego udziału.

– Nasz portfel nieruchomości jest bardzo dobrze zdywersyfikowany. Obecnie realizujemy ponad 30 projektów w całej Polsce. Inwestujemy w stolicach województw, dużych miastach oraz mniej oczywistych lokalizacjach. Dzięki temu trafiamy do dużego grona klientów – mówi Sapota.

W swoich realizacjach HRE Investments stawia na budownictwo w technologii tradycyjnej, jak i prefabrykowanej. To właśnie w betonowej płycie dostrzega gigantyczny potencjał. Holding od kilku lat jest właścicielem zakładu specjalizującego się w budownictwie z prefabrykatów.

– Przyszli lokatorzy podczas wyboru mieszkania stawiają bardzo wysoko poprzeczkę. Oczekują, że będzie ono dobrze wykonane i tanie w eksploatacji. Prefabrykacja zaspokaja te potrzeby. Beton to najtrwalszy materiał budowlany, zapewniający bezpieczeństwo i spokój na lata. Budowle wykonane w technologii prefabrykacji mają doskonałe parametry akustyczne i termiczne, co powoduje maksymalne obniżenie kosztów użytkowania – mówi Sapota.

Michał Sapota – Prezes HRE Investments

Obecnie HRE Investments realizuje kilkanaście inwestycji z wykorzystaniem prefabrykatów. Finalizacja wszystkich projektów pozwoli na oddanie blisko 5 tys. mieszkań w tej technologii. Poniżej prezentujemy wybrane przykłady inwestycji, które zrealizowane zostaną w technologii prefabrykacji.

Apartamenty Silver

W Bytomiu powstanie jedno z pierwszych na Śląsku ekoosiedli, gdzie ciepłą wodę dostarczą wydajne pompy ciepła. Będzie to kompleks z 279 mieszkaniami. Osiedle wybudowane zostanie w Łagiewnikach przy ul. Armii Krajowej. Zaplanowano tutaj lokale o urozmaiconym metrażu od 29 do 63 mkw.

Tuwima Gardens

W Łodzi przy ul. Tuwima 97 w sąsiedztwie dwóch parków miejskich powstanie kompleks budynków, których budowa podzielona zostanie na kilka etapów. Pierwszy zakłada realizację 165 mieszkań. Przyszli mieszkańcy do dyspozycji będą mieli lokale: 1-, 2-, 3-, 4-pokojowe o powierzchni od 29 do 75 mkw.

Parkova.5

W Świdnicy na działce przy ul. Kosynierów, Parkowej i Pileckiego zrealizowane zostaną dwa apartamentowce. W jednym, pięciokondygnacyjnym zaplanowano 150 mieszkań, w drugim, trzykondygnacyjnym 48. Przyszli lokatorzy do dyspozycji będą mieli mieszkania: 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 26 do 62,5 mkw.

HRE Investments nie odchodzi też od tradycyjnej metody budownictwa. Swoje zadania realizuje obecnie m.in. w Krakowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Warszawie czy Wrocławiu. Oto kilka z nich.

Pachońskiego Sky

W Krakowie przy ul. Pachońskiego planowana jest budowa kompleksu mieszkaniowego, gdzie znajdzie się 327 apartamentów. W ofercie znajdą się mieszkania: 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o urozmaiconym metrażu od 25 do 108 mkw.

Złota

Kameralne i nowoczesne osiedle blisko Warszawy wybudowane zostanie przy ul. Złotej w Nowym Dworze Mazowieckim. Zgodnie z założeniami 1. etapu powstanie tutaj 87 mieszkań. Przyszłym lokatorom proponuje się lokale: 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 26 do 71 mkw.

Merliniego Suites

W zacisznej, urokliwej części Mokotowa powstanie apartamentowiec, w którym znajdzie się 161 lokali o metrażu od 22 do 89 mkw. Będzie to funkcjonalny, trzykondygnacyjny budynek o nowoczesnej formie, z reprezentacyjnym wejściem, recepcją i częścią usługową na parterze.

– Zainteresowanie mieszkaniami mimo sytuacji związanej z pandemią nie słabnie. Wręcz przeciwnie powiększa się – zauważa Sapota. Miniony rok był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę oddanych mieszkań i domów w Polsce – blisko 235 tys. To najlepszy wynik od ponad czterech dekad. To pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości to bezpieczna i sprawdzona lokata kapitału nastawiona na zyski.


Autor:

HRE Investments

Last Updated on 15 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA