Milliken & Company na liście najbardziej etycznych firm świata 16 raz z rzędu

Milliken & Company na liście najbardziej etycznych firm świata 16 raz z rzędu

Wyróżnienie za etykę zawodową jest wyrazem uznania dla interdyscyplinarnego producenta.

Spółka Milliken & Company została uznana przez Ethisphere, światowego lidera w określaniu i podnoszeniu standardów etycznych praktyk biznesowych, za jedną z najbardziej etycznych firm świata 2022 roku. Ten wszechstronny, międzynarodowy producent, dysponujący ponad 60 lokalizacjami i około 8 tys. współpracowników na całym świecie, jest jedną z sześciu spółek, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie za przestrzeganie zasad etycznych, przyznawane corocznie od początku istnienia nagrody.

-Ethisphere i jej program najbardziej etycznych firm na świecie jest kluczowym punktem odniesienia dla sposobu, w jaki prowadzimy działalność biznesową – mówi Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Milliken & Company. – Otrzymanie tego wyróżnienia przez 16 lat z rzędu stanowi podkreślenie kultury i zaangażowania członków zespołu naszego przedsiębiorstwa na całym świecie. To jest właśnie kwintesencja, tego kim jesteśmy.

W 2022 r. wyróżniono 136 laureatów z 22 krajów i 45 branż. Milliken jest jednym z siedmiu producentów przemysłowych. Proces oceny najbardziej etycznych firm świata, oparty na zastrzeżonym przez Ethisphere Ethics Quotient®, obejmuje ponad 200 pytań dotyczących kultury, praktyk środowiskowych i społecznych, działań w zakresie etyki i zgodności z przepisami, zarządzania, różnorodności oraz inicjatyw wspierających stabilny łańcuch wartości. Proces ten służy za ramy operacyjne do uchwycenia i skodyfikowania wiodących praktyk stosowanych przez organizacje w różnych branżach i miejscach na świecie.

Zwycięstwo Milliken jako jednej z najbardziej etycznych firm świata ilustruje jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój, uznając że etyka jest podstawą długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa na rzecz wszystkich interesariuszy.

-Gratulujemy firmie Milliken wyróżnienia mianem jednej z najbardziej etycznych firm świata już po raz 16 z rzędu – powiedział Timothy Erblich, dyrektor generalny Ethisphere. – Z uznaniem wyrażamy się o całym zespole z powodu tego naprawdę znaczącego osiągnięcia, a także ich zaangażowania w prowadzenie pozytywnych, trwałych zmian poprzez świadome tworzenie kultury etyki i celowości.

Milliken

Milliken & Company jest światowym liderem w dziedzinie produkcji, który koncentruje się na materiałoznawstwie i już dziś dostarcza przełomowe produkty jutra. Począwszy od czołowych w branży cząsteczek, a skończywszy na zrównoważonych innowacjach, Milliken tworzy produkty, które poprawiają jakość życia ludzi i zapewniają rozwiązania dla klientów i społeczności. Korzystając z tysięcy patentów i ofert o zastosowaniach w branży tekstylnej, podłogowej, chemii specjalistycznej i opiece zdrowotnej, Milliken skupia się na wspólnym poczuciu uczciwości i dążeniu do doskonałości, aby wywierać pozytywny wpływ na świat przez wiele pokoleń. Dowiedz się więcej o pełnych pasji pracownikach i niekonwencjonalnych rozwiązaniach Milliken na stronie https://milliken.com oraz na FacebookuInstagramieLinkedIn i Twitterze

Ethisphere

Ethisphere® jest światowym liderem w zakresie definiowania i rozwijania standardów etycznych praktyk biznesowych, które kształtują charakter przedsiębiorstwa, zaufanie rynku i sukces biznesowy. Ethisphere dysponuje rozległą wiedzą w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych, wykorzystując dane, które pomagają firmom wzmacniać charakter korporacyjny oraz badać i udoskonalać kulturę. Ethisphere podkreśla najwyższe osiągnięcia poprzez swój program wyróżniania najbardziej etycznych firm na świecie i zapewnia społeczność ekspertów branżowych w ramach inicjatywy Business Ethics Leadership Alliance (BELA). Więcej informacji na temat Ethisphere można znaleźć na stronie: https://ethisphere.com.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 16 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA