OKNOPLAST wyróżniony Diamentem Forbesa

OKNOPLAST wyróżniony Diamentem Forbesa

OKNOPLAST znalazł się na liście najszybciej rozwijających się firm w Polsce wg rankingu Forbesa. Diament Forbesa został przyznany w kategorii firm o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich trzech lat. To uhonorowanie wielu lat wytężonej pracy i odważnych decyzji podjętych na początku pandemii.

Diamenty Forbesa to zestawienie przygotowywane co roku przez miesięcznik Forbes i firmę analityczną Bisonde Polska. W rankingu znalazły się firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększyły swoją wartość. Po finalnych analizach na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Zestawienie jest tym ciekawsze, że pokazuje jak firmy odpowiedziały na wyzwania jakie przyniosła ze sobą pandemia, ze wszystkimi jej późniejszymi konsekwencjami.

-Wyróżnienie, jakim są Diamenty Forbesa pokazuje, że decyzje biznesowe, podejmowane w ostatnich latach, również w tym pamiętnym 2020, były słuszne. Jak często podkreślamy, nie ugięliśmy się w obliczu trudnej sytuacji, wdrożyliśmy szereg działań, by w bezpieczny sposób kontynuować produkcję i odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Zrealizowaliśmy również wcześniej zaplanowane inwestycje. Byliśmy odważni i elastyczni. Dało nam to podstawy i możliwości, by w 2021 roku osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż ten zakładany. OKNOPLAST może pochwalić się ambitnymi planami, których konsekwentne wdrażanie buduje markę o silnej i ugruntowanej pozycji w Europie. Dzięki temu możemy kontynuować naszą strategię i skupić się na rozwoju marki na rynku amerykańskim. – podsumowuje Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST

Ranking został przygotowany na podstawie sprawozdań finansowych, które firmy złożyły do KRS lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Nagrodzone firmy, które po analizach znalazły się na liście rankingowej, podzielone zostały na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, średnie z przychodem od 50 do 250 mln zł, duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.


Autor:

Grupa OKNOPLAST

Informacje o autorze:

Grupa OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność w 17 krajach: Austrii, Czechach, Finlandii, Francji (trzecia pozycja na rynku), Niemczech (pierwsza piątka na rynku), Norwegii, Polsce, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, Węgrzech, Hiszpanii, Belgii, Irlandii Południowej i USA W czerwcu 2013 roku ogłoszono utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą cztery marki: OKNOPLAST, WnD, Aluhaus i Hermet10 (Ampuero) zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.

Grupa OKNOPLAST działa w różnych segmentach. W portfolio grupy znajdują się okna, drzwi tarasowe i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych, Grupa OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.

Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. Złoty Champion Budowlana Marka Roku (2017), Orzeł Polskiej Stolarki 2017, Najlepszy eksporter w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego (2016), National Champion w konkursie European Awards (2014/2015), „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” (2013).

Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1850 osób.

Więcej informacji na stronie: www.OKNOPLAST.com.pl

Last Updated on 4 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA