Powstało nowe centrum pomocy humanitarnej w Przemyślu

Powstało nowe centrum pomocy humanitarnej w Przemyślu

Z inicjatywy prezydenta Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko w Przemyślu przy ulicy Lwowskiej powstało centrum pomocy humanitarnej i centrum logistyczne. Placówka o powierzchni 12 tys. m2 została przygotowana w budynku, w którym kiedyś znajdował się hipermarket. Zapewniono tym samym nawet 600 miejsc noclegowych.

W centrum pomocy humanitarnej i centrum logistycznym trwają aktualnie ostatnie prace przygotowawcze. Tuż przy obiekcie stanął ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który oferuje pomoc pediatryczną dla uchodźców. Placówka koordynuje także dystrybucję zebranych darów.

-Za mną stoją właściciele największych firm w Polsce, którzy już zadeklarowali swoje wsparcie dla tej inicjatywy. Jestem pewien, że będziemy w stanie przygotować to centrum w sposób perfekcyjny i zapewnić uchodźcom warunki na miarę możliwości tego obiektu – powiedział Artur Kazienko, właściciel firmy Kazar.

Kazar, którego siedziba znajduje się zaledwie 10 km od granicy z Ukrainą, oferuje potrzebującym również pomoc finansową, psychologiczną oraz prawną. W niesienie wsparcia wschodnim sąsiadom zaangażowali się pracownicy firmy, a niektórzy z nich zostali oddelegowani do pomocy uchodźcom również w godzinach pracy. Rodzimy producent przekazuje także potrzebującym obuwie – zarówno osobom przebywającym po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 7 marca, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA