Poznaj sprawdzone sposoby na pozycjonowanie strony w Google i odnieś sukces w Internecie

Poznaj sprawdzone sposoby na pozycjonowanie strony w Google i odnieś sukces w Internecie

Aby firma budziła zainteresowanie potencjalnych klientów, musi być dla nich widoczna. A nic nie gwarantuje tak dobrej ekspozycji marki jak czołowe pozycje w wyszukiwarce internetowej. Jednak tylko niewielkie grono może czerpać realne profity z podkreślonej obecności w Google – pierwsza strona wyników organicznych to 10 miejsc, a jedynie 2,5% internautów w ogóle zagląda dalej. Przebicie się do czołówki wymaga rozsądnego, konsekwentnego pozycjonowania. Które sposoby przynoszą najlepsze efekty?

Każdy specjalista SEO (po)twierdzi, że „content is king”. Zadbaj o treści na firmowej stronie www!

Aby znaleźć się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, trzeba wiedzieć, jak ona działa. Czym zatem kierują się algorytmy Google, kiedy porządkują strony internetowe w takiej, a nie innej kolejności? Otóż istnieje ponad 200 czynników rankingowych, o których wiadomo na pewno – i bliżej nieokreślona ilość kwestii, jakie pozostają w sferze domysłów (i testów) branży SEO. Generalna zasada Google jest następująca: na pierwszych miejscach umieszczać te adresy, które będą najbardziej przydatne dla danego użytkownika. Wyszukiwarka ocenia to na podstawie:

• treści otrzymanego zapytania,

• zawartości witryn ze swojego indeksu,

• historii odwiedzanych wcześniej stron,

• aktualnej lokalizacji (na bazie adresu IP lub danych GPS),

• preferencji użytkowników o podobnym profilu.

2 osoby wpisujące identyczne zapytanie mogą mieć zupełnie różne wyniki przed sobą. Aczkolwiek kilka elementów wydaje się uniwersalnych, zwłaszcza dotyczących jakości poszczególnych stron internetowych. Poziom merytoryczny, przejrzystość oraz aktualność zawartości to niejedyny wyznacznik finalnej oceny wystawianej przez algorytmy Google.

Pozyskuj linki w maksymalnie naturalny sposób – jakość, a nie ilość

Kolejnym z ważkich elementów są odnośniki z zewnętrznych domen. Wyszukiwarka traktuje je jako sygnał, że to użytkownicy polecają sobie nawzajem różne adresy. Przy czym coraz lepiej radzi sobie z odróżnianiem internetowego spamu od autentycznych rekomendacji. Dlatego działania określane przez specjalistów SEO jako link-building trzeba prowadzić z niezwykłym wyczuciem.

Omawiając efektywne sposoby na pozycjonowanie stron, trzeba przypomnieć o roli wytycznych jakościowych. Twórcy wyszukiwarki stworzyli swego rodzaju podręcznik ze wskazówkami, które warto wdrażać.

Prowadzenie kampanii Google Ads

Google Ads, druga forma marketingu online, która umożliwia kontrolowanie nie tylko miesięcznych wydatków, ale również i sposobu targetowania przekazu promocyjnego. Sami decydujemy, kiedy oraz gdzie wyświetlana będzie strona internetowa. Zaawansowane ustawienia reklam Google Ads pozwalają także precyzyjnie oraz maksymalnie skutecznie docierać do wcześniej wybranej grupy docelowej.

Ogólnie rzecz biorąc, witryna powinna być dobrze zoptymalizowana i czytelna dla internautów, a co za tym idzie także dla Google oraz trzeba pamiętać, że skuteczna strategia musi być zawsze dobrana do potrzeb i oczekiwań kienta.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 14 kwietnia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA