Pracownicy Grupy Enea uzbierali blisko 12 ton darów dla uchodźców

Pracownicy Grupy Enea uzbierali blisko 12 ton darów dla uchodźców

Po kilku dniach od wybuchu wojny na Ukrainie Grupa Enea przystąpiła do organizacji działań pomocowych. W akcje mocno zaangażowali się pracownicy, którzy biorą udział w zbiórkach darów, wpłacają pieniądze na specjalne konto Fundacji Enea, pracują jako wolontariusze. Najpotrzebniejsze dla uchodźców produkty zbierane były w ponad 50 lokalizacjach w całej Polsce. Tylko w drugim tygodniu zbiórki udało się zgromadzić 11 ton darów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazane serce.  

Przez dwa tygodnie akcji zbierane były żywność, artykuły chemiczne, środki opatrunkowe, koce i śpiwory. Po pierwszym tygodniu do kopalni w Bogdance zostało przewiezionych ponad 800 kg darów. W drugiej edycji udało się uzbierać 11 ton darów. Tylko z Poznania wyjechały 2 tony artykułów. Duże transporty wyruszyły również ze Szczecina, Kozienic, Elektrowni Połaniec, a zbiórki były prowadzone w całej Polsce.

Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do kopalni w Bogdance oraz oddziałom PCK w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku, Bydgoszczy i Szczecinie. Trafią do uchodźców rozlokowanych w kraju. Artykuły, głównie chemiczne, trafiły również do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. W działania wolontariackie włączyło się ponad 50 wolontariuszy z całej Grupy.

– Pracownicy i wolontariusze Grupy Enea od lat udowadniają, że potrafią się mobilizować i nieść pomoc, gdy jest ona potrzebna. W dwa tygodnie udało się zebrać blisko 12 ton darów, najpotrzebniejszych rzeczy dla tych, którzy uciekają przed wojną. Udostępniliśmy nasze ośrodki, by dać bezpieczne  schronienie kobietom i dzieciom. Wszystkim zaangażowanym we wszelkie działania pomocowe ogromnie dziękuję. Wasze wielkie serca i szczodrość są wyrazem solidarności z ludźmi, których świat dosłownie legł w gruzach – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei.

W Grupie Enea cały czas trwa pracownicza zbiórka pieniędzy. Na specjalnym koncie uruchomionym przez Fundację Enea jest już ponad 45 000 zł. Fundusze te zasilą Caritas Polska.


Autor:

Grupa Enea

Last Updated on 16 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA