Robert J. Giuffra, Jr i Scott Miller obejmują funkcje prezesów firmy Sullivan & Cromwell LLP

Robert J. Giuffra, Jr i Scott Miller obejmują funkcje prezesów firmy Sullivan & Cromwell LLP.
Giuffra i Miller pełnili funkcje wiceprezesów firmy od stycznia 2021 r., a teraz zastąpią Josepha C. Shenkera, prezesa firmy od 2010 r., który będzie nadal pełnić funkcję starszego członka komitetu zarządzającego, kontynuując aktywne działania na rzecz klientów.

-Od czasu powstania firma Sullivan & Cromwell jest niezmiennie oddana swoim klientom, pracownikom i społecznościom, w obrębie których działa ‒ powiedział Shenker. – Bob i Scott uosabiają te cechy. Już od dawna są zaufanymi doradcami, których uzupełniające się atuty w zakresie sporów sądowych i prawa korporacyjnego odzwierciedlają szeroki zakres usług, jakie świadczymy na rzecz klientów z całego świata.

-Międzynarodowa działalność naszej firmy oraz zdolność do zapewniania zintegrowanej obsługi klienta poprzez sieć 13 oddziałów na czterech kontynentach są kluczowe dla naszego sukcesu ‒ powiedział Miller. – Ponad połowa klientów firmy ma siedziby poza Stanami Zjednoczonymi, a Bob i ja rozwijaliśmy nasze kariery prowadząc najbardziej złożone sprawy o charakterze transgranicznym. W miarę jak świat staje się coraz bardziej zintegrowany, a problemy klientów są coraz bardziej złożone, oczekujemy, że nasza globalna praktyka będzie siłą napędową dalszego sukcesu firmy.

-Jestem zaszczycony mogąc współpracować ze Scottem i naszymi partnerami w budowaniu silnej kultury doskonałości, innowacyjności i zaangażowania na rzecz naszych klientów i siebie nawzajem ‒ powiedział Giuffra. – Masz model sprawdza się od 143 lat: rekrutować i szkolić najlepszych prawników, aby wspólnie pomagać klientom w rozwiązywaniu najbardziej kluczowych wyzwań i wykorzystywaniu szans na osiągnięcie najwyższej wartości.

Robert J. Giuffra, Jr, znany w całym kraju prawnik, dołączył do S&C w 1989 r. Wcześniej był asystentem prawnym przewodniczącego Sądu Najwyższego USA Williama Rehnquista i sędziego Ralpha Wintera z Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Drugiego Okręgu. Od 2007 r. jest członkiem komitetu zarządzającego Sullivan & Cromwell z siedzibą w Nowym Jorku. Jako członek American College of Trial Lawyers oraz International Academy of Trial Lawyers, z powodzeniem reprezentował klientów firmy w wartych miliardy dolarów procesach sądowych, sporach i dochodzeniach rządowych. Odegrał znaczącą rolę w rozstrzyganiu niektórych z największych kryzysów korporacyjnych ostatnich 20 lat, w tym bankructwa Enronu, oszustw księgowych w Computer Associates i HealthSouth Corporation, kryzysu finansowego oraz kryzysu związanego z emisją spalin w silnikach Diesla Volkswagena, w którym pełnił funkcję krajowego doradcy koordynującego producenta samochodów. Do jego obecnych klientów należą Allianz, Goldman Sachs, Stellantis, UBS i Volkswagen. Giuffra reprezentował zarządy i dyrektorów korporacji, prezesów, wysokich urzędników państwowych, wysoko postawione rodziny, kancelarie prawne i zawodowe drużyny sportowe.

Scott Miller, czołowy doradca korporacyjny, dołączył do S&C w 1986 r. Wcześniej był asystentem prawnym sędziego Williama A. Norrisa z Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Dziewiątego Okręgu. Rutynowo zajmuje się wartymi miliardy dolarów fuzjami i przejęciami, transakcjami na rynkach kapitałowych i innymi transakcjami strategicznymi, dochodzeniami wewnętrznymi i rządowymi oraz kryzysami korporacyjnymi. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Od 2014 r. jest członkiem komitetu zarządzającego firmy i koordynuje nasze praktyki korporacyjne w USA i Europie. Pracował przy transakcjach fuzji i przejęć oraz transakcjach papierami wartościowymi w ponad 20 krajach, w tym przy pierwszej prywatyzacji we Włoszech i pierwszej niemieckiej transakcji wykupu lewarowanego (LBO). Reprezentował Fiata Chryslera podczas jego fuzji z Peugeotem wartej 60 miliardów dolarów, która zmieniła światowy przemysł samochodowy i zaowocowała powstaniem Stellantis. Wcześniej Miller reprezentował Fiata w procesie reaktywacji Chryslera w 2009 r., Ferrari w procesie pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2015 r. oraz Alcan w walce z wrogą ofertą przejęcia ze strony Alcoa i ostatecznie w ramach transakcji przejęcia przez Rio Tinto wartej 46 miliardów dolarów. Przez dwie dekady reprezentował firmę DISH Network ‒ ostatnio w serii transakcji, które pomogły jej stworzyć i sfinansować ogólnokrajową sieć komunikacji bezprzewodowej. W ostatnim czasie znalazł się również w czołówce rynku SPAC, reprezentując między innymi DraftKings w notowaniach de-SPAC oraz innych transakcjach przejęcia i finansowania, mających na celu stworzenia jednej z największych na świecie firm zajmujących się cyfrową rozrywką sportową i grami, a także Grupę Ermenegildo Zegna w ramach fuzji SPAC sponsorowanej przez Investindustrial, dzięki której Zegna stała się spółką notowaną na NYSE, z początkową kapitalizacją rynkową przekraczającą 3 miliardy dolarów.

Giuffra jest absolwentem Uniwersytetu Princeton oraz Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale. Pełnił funkcję głównego doradcy Komisji Bankowej Senatu USA oraz prezesa Federalnej Rady Adwokackiej. Jest członkiem Stałej Komisji ds. Dostępu do Wymiaru Sprawiedliwości w Nowym Jorku oraz Stałego Komitetu ds. Zasad Praktyki i Procedur Sądów Stanów Zjednoczonych. Jest także prezesem Amerykańskiej Fundacji Szwajcarskiej.

Miller jest absolwentem Uniwersytetu Stanowego Arizony oraz Kolumbijskiej Szkoły Prawa. Był partnerem zarządzającym oddziału Sullivan & Cromwell w Palo Alto oraz rezydentem oddziałów firmy w Londynie i Los Angeles. Jest członkiem zarządu Rady Stanów Zjednoczonych ds. Biznesu Międzynarodowego.

Sullivan & Cromwell LLP

Sullivan & Cromwell LLP jest globalną firmą prawniczą, która doradza w zakresie dużych sporów sądowych, dochodzeń korporacyjnych i złożonych spraw regulacyjnych, krajowych i transgranicznych fuzji i przejęć, finansów, transakcji korporacyjnych i restrukturyzacyjnych, podatków oraz planowania majątku. Założona w 1879 r. firma Sullivan & Cromwell zatrudnia około 900 prawników w oddziałach w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Los Angeles, Palo Alto, Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Brukseli, Hong Kongu, Pekinie, Tokio, Melbourne i Sydney.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 4 stycznia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA