Secfense, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, zebrała ponad 2 miliony dolarów od Tera VC, Presto Ventures i RKKVC, aby pomóc organizacjom w transformacji do przyszłości bez haseł

Secfense, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, zebrała ponad 2 miliony dolarów od Tera VC, Presto Ventures i RKKVC, aby pomóc organizacjom w transformacji do przyszłości bez haseł

Secfense, polska-amerykańska firma z obszaru cybersecurity, pozyskała  w rundzie inwestycyjnej 2 miliony dolarów od Tera VC, Presto Ventures i RKKVC. Misją Secfense jest wyeliminowanie ataków związanych z kradzieżą haseł i pomoc firmom w przejściu do bezpiecznej przyszłości bez ich stosowania. Firma osiąga to, wprowadzając silne uwierzytelnianie w całej organizacji oraz chroniąc systemy i aplikacje bez ingerencji w ich kod źródłowy. Pieniądze posłużą do budowania pozycji na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i USA. 

Pieniądze znikające z kont bankowych, dane zaszyfrowane przez atakujących czy wycieki wiadomości e-mail to nowa rzeczywistość, w której żyjemy. Wiele z tego rodzajów ataków już dziś może zostać całkowicie wyeliminowana. Dlatego inwestorzy zauważyli potencjał w technologii User Access Security Broker opracowanej przez krakowskich specjalistów z Secfense. 

Firm gotowych do zainwestowania w technologię w tej rundzie było trzykrotnie więcej niż oczekiwali założyciele Secfense. Finalnie wybrani zostali ci, którzy są w stanie wnieść do spółki największą wartość pozafinansową. 

W skład międzynarodowego konsorcjum, które zainwestowało w Secfense, weszli aniołowie biznesu, w tym Mark Schuster (dyrektor sprzedaży z UiPath), Bartosz Dobrzyński (były członek zarządu P4 – właściciel operatora sieci komórkowej Play) oraz Elżbieta Kozera, odgrywająca dużą rolę w rozwoju polskich firm w Stanach Zjednoczonych.

– Na rynku jest mnóstwo rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), ale do tej pory nikt nie zaproponował dobrego sposobu na szybkie i łatwe wprowadzenie ich do wielu aplikacji i systemów – mówi Tomasz Kowalski, prezes zarządu, współzałożyciel Secfense. – My to zrobiliśmy. Inwestorzy zauważyli, że broker Secfense to technologia, która rozwiązuje niektóre z największych problemów cyberbezpieczeństwa dużych organizacji. Rozprzestrzenia niewidzialną warstwę ochronną nad całą organizacją i wprowadza uwierzytelnianie MFA do wszystkich systemów i aplikacji. MFA jest wdrażane przy zerowych kosztach integracji, bez obciążania użytkowników końcowych oraz w szybki i zautomatyzowany sposób. Pomaga łączyć i usystematyzować to, z czego firmy już korzystają, tak aby MFA obejmowało całą organizację, a nie tylko jej część – dodaje Kowalski.

Dla Secfense priorytetem było znalezienie inwestorów, którzy mogli zaoferować nie tylko kapitał, ale przede wszystkim wiedzę, kontakty i wsparcie w strategii wejścia na nowe rynki.

– Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi dziś świat, jest zabezpieczenie naszej tożsamości online – mówi Stanislav Ivanov, partner założyciel w Tera Ventures. – Dlatego tak bardzo zależało nam na tym, aby Secfense znalazł się w naszym portfolio. Firma umożliwia wprowadzenie silnego uwierzytelniania w sposób zautomatyzowany. Do tej pory organizacje musiały selektywnie chronić aplikacje, ponieważ wdrożenie nowej technologii było bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Dzięki Secfense implementacja uwierzytelniania wieloskładnikowego nie stanowi już problemu, a wszystkie organizacje mogą korzystać z najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Mateusz Bodio, dyrektor zarządzający w RKKVC, mówi:  Przed inwestycją w Secfense mieliśmy okazję porozmawiać z jej dotychczasowymi klientami. Ich reakcje były jednomyślne: to takie proste w użyciu! Szczególne wrażenie zrobił na nas fakt, że wdrożenie Secfense nie wymaga zaangażowania programistów IT. Daje to ogromną przewagę nad konkurencją, a jednocześnie otwiera drzwi potencjalnym klientom, którzy do tej pory bali się zmian związanych z wdrażaniem rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Naszym głównym celem jest osiągnięcie za granicą tego, co udało się w ostatnich latach osiągnąć w Polsce – dodaje Tomasz Kowalski. – Planujemy również zatrudnić nowych specjalistów – pod względem technologicznym poszukujemy programistów i ekspertów ds. bezpieczeństwa, w obszarze ekspansji rynkowej managerów rozwoju biznesu oraz handlowców. Liczymy na wsparcie naszych inwestorów i mentorów, którzy posiadają bogate doświadczenie zarówno w Europie, jak i w USA.

Rozwiązanie Secfense User Access Security Broker to obecnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na wprowadzenie i skalowanie uwierzytelniania bez hasła. Jest to również narzędzie, które pomaga wdrożyć model bezpieczeństwa zero-trust, który zapewnia bezpieczeństwo ludzi, urządzeń i aplikacji niezależnie od lokalizacji. 

– Nawet jeśli sieć i infrastruktura są wystarczająco zabezpieczone, socjotechnika i skradzione hasła mogą zostać wykorzystane do przejęcia kontroli przez atakujących. Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) to aktualny trend. Secfense rozwiązuje problem trudnej implementacji MFA i umożliwia zbudowanie polityk bezpieczeństwa w organizacji opartej na modelu zero trust i bez stosowania hasła – mówi Eduard Kučera,  partner w Presto Ventures

Wartość, jaką User Access Security Broker wnosi do organizacji, została doceniona przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa banku BNP Paribas Polska. Wśród klientów Secfense są również spółki z grupy Findia, które specjalizują się w ubezpieczeniach i usługach w obszarze technologii, cyberochrony i ochrony prawnej, PKP Intercity, jedna z największych firm transportowych w Polsce, a także organizacja odpowiedzialna za cyfryzację sektora rządowego w Polsce.

Firma Secfense została założona w 2018 roku przez dwóch ekspertów – Marcina Szarego i Tomasza Kowalskiego, którzy od ponad dwudziestu lat koncentrują się na obszarze cyberbezpieczeństwa, z naciskiem na zarządzanie tożsamością. Produkt jest rozwijany przez dynamiczny zespół i wspierany przez inwestorów i mentorów z zakresu nowych technologii.


Autor:

Secfense

Last Updated on 6 kwietnia, 2022 by Janusz Gil

KATEGORIA