Shanghai Electric podpisuje z SKF i CIIE 2021 umowę o strategicznej współpracy

Shanghai Electric podpisuje z SKF i CIIE 2021 umowę o strategicznej współpracy

Dzięki połączonym siłom obu spółek współpraca przyczyni się do postępów w realizacji globalnych inicjatyw ekologicznych.

Po podpisaniu umowy zmierzającej do wykorzystania technologii opracowanych przez Shangahi Electric i Svenska Kullagerfabriken AB (SKF) i ich przewagi konkurencyjnej w działaniach na rzecz zagwarantowania klientom z całego świata wartości dodanej podczas Chińskich Międzynarodowych Targów Importowych 2021 (ang. CIIE), Shanghai Electric („Shanghai Electric” lub „Spółka”) (601727.SS i 02727. HK) nawiązała strategiczne partnerstwo ze Svenska Kullagerfabriken AB (SKF). Umowę podpisał Leng Weiqing, obecny na ceremonii prezes Grupy Shanghai Electric oraz wiceprezes Jin Xiaolong.

SKF to czołowy światowy dostawca łożysk, uszczelek, układów smarujących, części zamiennych, elementów mechatroniki, przekładni, układów sterowania i usług pokrewnych. Partnerstwo pozwoli obu spółkom skorzystać z bogatego doświadczenia Shanghai Electric w dziedzinie budowy infrastruktury, a także kompleksowego globalnego łańcucha dostaw i innowacyjnych zdolności SKF, które przyczynią się do zwiększenia ich potencjału badawczo-rozwojowego, a także na połączenie sił obu spółek w celu zwiększenia ich przewagi konkurencyjnej i wartości ekonomicznej.

Spółka Shanghai Electric uczestniczyła w odbywających się w dniach 5-10 listopada największych w Chinach targach importowych CIIE 2021 już po raz czwarty i podczas tego sześciodniowego wydarzenia zawarła ze spółkami z całego świata kilkanaście umów importowych i umów ramowych, których łączna wartość przekroczyła kwotę 1,7 mld RMB.

Czwartej edycji targów CIIE, zorganizowanych w ramach działań na rzecz przyspieszenia tempa osiągania celów obniżenia emisji dwutlenku węgla, przyświecała idea ułatwienia ekologicznej współpracy między światowymi spółkami przyczyniającej się do zwiększenia tempa ekologicznej transformacji Chin i innych państw.

Shanghai Electric, światowy lider i pionier w sektorze energii ze źródeł odnawialnych, zaprezentowała najnowsze nowatorskie rozwiązania sprzyjające realizacji strategii „podwójnego obiegu” w Chinach i innych państwach świata, a także osiągnięcia w dziedzinie przekształceń biznesowych i transformacji poprzez wzmocnienie rozwoju technologicznego. Głównym przykładem tych rozwiązań były napędzane energią pozyskaną z nowych źródeł autobusy Qingpu, szybki i przyjazny dla środowiska środek transportu przewożący odwiedzających targi CIIE wyposażony w opracowanych przez Shanghai Electric układ baterii Guoxuan.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat CIIE stało się platformą umożliwiającą Shanghai Electric rozszerzenie współpracy z inwestorami i spółkami z całego świata, której celem jest stworzenie nowych źródeł energii i zaawansowanych metod produkcji.

Podczas targów CIIE 2018 Grupa Shanghai Electric, Siemens Power i Grupa Natural Gas podpisały umowę na dostawę urządzeń do wytwarzania energii w ramach realizowanego w Dubaju projektu wytwarzania skoncentrowanej energii słonecznej (ang. CSP) o mocy wytwórczej 700 MW, największego na świecie zakładu wytwarzającego skoncentrowaną energię słoneczną. Po nawiązaniu tego partnerstwa podczas drugiej edycji targów CIIE w 2019 r. Shanghai Electric i Consolidated Power Projects Australia Pty Ltd (CPP) zawarły umowę ramową o wartości 100 mln RMB. W tym samym roku Shanghai Electric podpisało również kilka umów o dostawę turbin gazowych dla Datang Group, State Power Investment Corporation i Ansaldo Energia, których wartość sięgnęła kwoty 710 mln RMB.

Owocne rezultaty targów CIIE 2020, podczas których Shanghai Electric nawiązało z Siemens Energy kolejną przełomową współpracę dotyczącą budowy chińskiego ośrodka badań nad inteligentną energią, nadały rozpędu międzynarodowej współpracy handlowej i biznesowej w warunkach destabilizacji gospodarki światowej wynikającej z wprowadzenia pandemicznych obostrzeń.

-CIIE to platforma umożliwiająca spółkom wielonarodowym szybkie i skuteczne znalezienie partnerów, którzy wspólnie będą poszukiwać złotego klucza otwierającego drzwi do chińskiego rynku, a także okno pozwalające przedsiębiorstwom globalnym ustanowić stabilne kanały komunikacji z klientami z Chin. Shanghai Electric ma nadzieję, że znajdzie na tej platformie nowych partnerów i stworzy więcej możliwości nawiązania z czołowymi światowymi przedsiębiorstwami współpracy korzystnej dla wszystkich zainteresowanych stron – powiedział Jin Xiaolong.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 22 listopada, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA