Shanghai Electric rozdaje zabawki i pakiety podarunków dzieciom ze społeczności lokalnej Thar w ramach obchodów Id al-Adha

Shanghai Electric rozdaje zabawki i pakiety podarunków dzieciom ze społeczności lokalnej Thar w ramach obchodów Id al-Adha

Spółka Thar Coal Block-1 Power Generation Company, pakistańska spółka zależna Shanghai Electric (601727.SS i 02727.HK), która zarządza miejscową elektrownią, poprowadziła zbiórkę zabawek i podarunków w dn. 19 lipca w ramach obchodów Id Al-Adha z dziećmi i ich rodzicami z wiosek znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie siedziby spółki Thar Coal Block-1 Power Generation Company (PVT) Ltd i jej elektrowni o mocy 1320MW. W sam raz na czas wielkiego święta, które jest jednym z najważniejszych dni dla lokalnej społeczności, spółka Shanghai Electric wraz ze swoim personelem przekazała ponad 200 dzieciom zabawki i pakiety podarunków, w tym sprzęt do gry w krykieta dla chłopców oraz bransolety, pasty z henny i przekąski dla dziewcząt.

– Doroczne święto Id al-Adha to radosny i szczególny czas w roku, gdy lokalna społeczność spędza czas z rodziną. Niestety na obchody święta wpłynęła pandemia, przynosząc konieczność zachowania dystansu społecznego oraz ograniczenia zgromadzeń i praktyk religijnych. W dniu, gdy cała społeczność żyje duchem dawania i pomagania tym, którzy są wrażliwi i biedni, mamy nadzieję, że dzięki naszej zbiórce zabawek i podarunków możemy sprawić, że w tym niełatwym czasie na twarzach dzieci zagości uśmiech, a święto Id al-Adha stanie się nieco radośniejsze i cieplejsze także dla ich rodzinpowiedział Qian Xiaolei, dyrektor ds. public relations spółki Thar Coal Block-1 Power Generation Company.

Obejmująca obszar ponad 9 tys. km2 zintegrowana kopalnia i elektrownia Thar Block-1, która jest ważnym elementem Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego, znajduje się na pustyni Thar w południowo-wschodniej części Prowincji Sindh w Pakistanie. Po ukończeniu, dwie 660-megawatowe elektrownie węgla brunatnego zapewnią przystępne cenowo i niezawodne dostawy energii elektrycznej dla przeszło 4 milionów pakistańskich gospodarstw domowych, z kopalniami węglowymi o rocznej produkcji 7,8 mln ton.

Spółka Shanghai Electric troszczy się przede wszystkim o dobro mieszkańców terenów sąsiadujących z zakładem Thar Block-1 i podjęła szereg działań, aby zapewnić ochronę, zdrowie i bezpieczeństwo lokalnym pracownikom podczas pandemii COVID-19. W niedawnej kampanii na rzecz stworzenia bezpiecznego biologicznie środowiska pracy dla osób pracujących na miejscu, Shanghai Electric rozpoczął program szczepień na COVID-19 dla swojego personelu w Pakistanie biorącego udział w projekcie. Dotychczas szczepionki otrzymało ponad 5 tys. pracowników.

Liderem programu jest Sino Sindh Resources Private Limited (SSRL), spółka zależna Shanghai Electric w Pakistanie, która opracowuje i obsługuje kopalnie węgla. Spółka wspólnie z lekarzami i pielęgniarkami z Karachi założyła wiele punktów szczepień w biurach Shanghai Electric w zakładzie Thar Block-1, gdzie dobrowolnie szczepiono pracowników w tempie 400 osób dziennie.

Wang Xiaofan, prezes Sino Sindh Resources Private Limited (SSRL), który uruchomił kampanię szczepień, powiedział, że Shanghai Electric dokłada „wszelkich starań”, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim swoim pracownikom.

W Shanghai Electric bezpieczeństwo naszych pracowników jest na pierwszym miejscu i robimy wszystko, co możemy, aby uniknąć zakażenia COVID-19 na miejscu. Mamy nadzieję, że nasze ostatnie działania w ramach walki z pandemią nie tylko zapewnią bezpieczne środowisko pracy naszym pracownikom, ale również przyczynią się do przyspieszenia akcji szczepień w całym Pakistaniepowiedział Wang.

Shanghai Electric wspiera walkę ze skutkami COVID-19 w Pakistanie od początku pandemii. Spółka przekazała m.in. niezbędne środki dla 441. Pakistańskiej Brygady Piechoty oraz 6 mln rupii dla Prowincji Sindh w celu ustanowienia Pandemicznego Funduszu Awaryjnego, jak również środki ochrony osobistej, zboże i olej, aby wspomóc lokalne zespoły w radzeniu sobie z niedoborami żywności i odzieży w ubogich wioskach.

Dodatkowo, spółka Shanghai Electric podejmowała ciągłe wysiłki w celu zmniejszenia bezrobocia w prowincji Sindh, zatrudniając osoby z okolicy i oferując szkolenia dokształcające. Wg stanu na styczeń 2021 r. w projekt zaangażowano ponad 5 tys. pracowników zakładu, z czego przeszło 75% to członkowie lokalnej społeczności.


Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire


Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA