SPACE FOR UKRAINE. Globalworth wspiera akcje humanitarne na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukranie

SPACE FOR UKRAINE. Globalworth wspiera akcje humanitarne na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukranie

Globalworth, czołowy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, uczestniczy w działaniach o charakterze pomocy humanitarnej dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie, poprzez udostępnienie 12 tys. mkw. powierzchni ze swojego portfela nieruchomości w Rumunii i Polsce, pod hasłem SPACE FOR UKRAINE.

Powierzchnie zostaną przeznaczone na zakwaterowanie dla uchodźców i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia logistycznego, jak również do przechowywania oraz sortowania darów rzeczowych. Będą one zbierane przez władze lokalne, w tym m.st. Warszawa oraz władze miejskie Bukaresztu, jak również organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Czerwonego Krzyża.  

W Rumunii Globalworth przeznacza na ten cel dwa piętra budynku biurowego BOB w Bukareszcie, gdzie można przyjąć do 700 uchodźców oraz powierzchnię logistyczną w kompleksie Chitila Logistics Hub, gdzie będą przechowywane i sortowane dary, które trafią do potrzebujących. W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców.

-Narastający kryzys humanitarny na Ukrainie, z milionami uchodźców przekraczającymi granice Polski i Rumunii, jest prawdziwą tragedią wymagającą znaczących działań, które mogą przynieść pozytywne zmiany. W Globalworth zawsze staliśmy po stronie potrzebujących, dlatego nie mogło być inaczej i tym razem, gdy ten niewyobrażalny kryzys wciąż trwa. Zapewnienie schronienia uchodźcom oraz składowanie żywności i środków medycznych jest pierwszym krokiem w naszych wysiłkach humanitarnych, lecz gdy potrzeby poszkodowanych się zmienią, będziemy szukać dalszych możliwości niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że pokojowe rozwiązanie zostanie osiągnięte w możliwie najkrótszym czasie –Dimitris Raptis, Globalworth Group CEO.


Autor:

Globalworth

Last Updated on 17 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA