Stefan Grenzebach zostaje nowym CEO KESSEL

1 sierpnia 2023 roku Stefan Grenzebach zastąpi założyciela firmy KESSEL – Bernharda Kessela – na stanowisku dyrektora generalnego. Za ten wybór odpowiada Rada Nadzorcza firmy, wyznaczając nowe kierunki dla przyszłości przedsiębiorstwa.   

Przez lata firma KESSEL stała się przodującym graczem w branży, odnosząc sukcesy i ciesząc się uznaniem klientów na całym świecie. Wraz z decyzją o mianowaniu Stefana Grenzebacha nowym dyrektorem generalnym, Rada Nadzorcza dokonała kluczowego wyboru dla przyszłości firmy. Założyciel KESSEL – Bernhard Kessel – tak określa nowy kurs na 60-lecie przedsiębiorstwa:

Stefan Grenzebach ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, a jako członek Rady Nadzorczej od 2019 roku i jako obecny członek Zarządu, doskonale orientuje się w kluczowych obszarach firmy oraz branży. Cieszymy się, że jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji na przyszłość z wyraźnym następcą, sprawdzonym zespołem zarządzającym i nową siedzibą firmy jako zobowiązaniem do dalszej przyszłości dla naszych pracowników.

Wraz z powołaniem nowego CEO, Rada Nadzorcza KESSEL liczy na ciągłość na szczeblu kierowniczym. Członkowie zarządu – Stefan Grenzebach (Finanse, Controling, Kadry i IT), Alexander Kessel (Sprzedaż i Marketing) oraz Edgar Thiemt (Technologia i Produkcja) – mają realizować i konsekwentnie rozwijać strategię zrównoważonego rozwoju oraz utrzymać pozycję firmy KESSEL jako lidera w dziedzinie odwodnień.

Kompetencje zarządcze w firmach średniej wielkości

Stefan Grenzebach, który pochodzi z regionu Ammersee w Niemczech, piastował już w przeszłości wysokie stanowiska w firmach Grenzebach Group oraz Possehl Group. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Bavarian Business Association (vbw) i bardzo dobrze zna wymagania oraz wyzwania średniej wielkości firmy.

Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej KESSEL za zaufanie i oczekuję odpowiedzialnego zadania oraz pomyślnego kontynuowania opartej na innowacjach, historii sukcesu i pracy życiowej Bernharda Kessela, wraz z moimi kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami KESSEL – mówi Stefan Grenzebach.

84-letni założyciel firmy i wizjoner Bernhard Kessel będzie nadal ściśle związany z firmą jako Dyrektor Generalny założonej przez siebie Fundacji BKS Bernhard Kessel.


O firmie KESSEL

KESSEL jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą z ponad 650 pracownikami i rocznym obrotem przekraczającym 140 milionów euro wysokiej jakości rozwiązań odwadniających, które zapewniają bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie płynie woda. Od 1963 roku produkty KESSEL chronią ludzi i środowisko poprzez odwadnianie budynków, odczyszczanie ścieków i zapobieganie szkodom spowodowanym przepływem zwrotnym. Ze swoim głównym zakładem produkcyjnym i siedzibą firmy w Lenting niedaleko Ingolstadt (Niemcy), a także innymi lokalizacjami w Europie i Azji, KESSEL łączy wyjątkową jakość „Made in Germany” z globalną obecnością i bliskością klientów. Firma kładzie duży nacisk na neutralność klimatyczną, zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną.

Rozwiązania odwadniające firmy KESSEL zapewniają czyste i bezpieczne odprowadzanie ścieków w ponad 60 krajach – również i w Polsce. Działania przedsiębiorstwa oparte są na dostarczaniu klientom i środowisku jak najlepszej ochrony z wykorzystaniem innowacji technicznych. Od 1963 roku produkty KESSEL chronią ludzi i środowisko poprzez odwadnianie budynków, podczyszczanie ścieków i zapobieganie szkodom spowodowanym przepływem zwrotnym.

Last Updated on 13 lipca, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA