Studenci zasilą szeregi firmy Kaufland. Sieć rekrutuje kolejne osoby do programu stażowego Absolwent

Studenci zasilą szeregi firmy Kaufland. Sieć rekrutuje kolejne osoby do programu stażowego Absolwent

Blisko 40% młodych Polaków wskazuje brak doświadczenia jako największe wyzwanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Firma Kaufland jest świadoma trudności, z jakimi zmagają się studenci oraz absolwenci rozpoczynający swoją karierę zawodową i po raz kolejny uruchamia dla nich program stażowy Absolwent. W tegorocznej edycji sieć planuje przyjąć rekordową liczbę kandydatów, którym zaoferuje wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto, bogaty pakiet benefitów, a także niepowtarzalną szansę rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia. Nabór trwa do 15 lutego.

Program stażowy Absolwent skierowany jest do studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów z krótkim stażem na rynku pracy. Sieć Kaufland wykazuje otwartość na kandydatów bez doświadczenia zawodowego, priorytetowo traktując nastawienie na rozwój, a także realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego.

-Według badań rynkowych niespełna połowa kandydatów deklaruje, że przy wyborze potencjalnego pracodawcy kluczową rolę odgrywa indywidualny plan rozwoju, co potwierdza, że młodzi ludzie myślą o swojej karierze perspektywicznie. Częstą barierą na starcie okazuje się jednak brak doświadczenia. W Kauflandzie wierzymy, że kluczem do efektywnej nauki jest zaangażowanie wynikające z pasji, dlatego przy rekrutacji do programu Absolwent nie doświadczenie, a motywacja odgrywa dla nas kluczową rolę. Uczestnicy stażu, którzy w ciągu 12 miesięcy pracy zaprezentują się najlepiej, z pewnością będą mogli związać się z naszą firmą na dłużej – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Atrakcyjne wynagrodzenie, benefity i stabilność zatrudnienia

Kaufland oferuje atrakcyjne warunki współpracy. Podczas rocznego stażu uczestnicy programu mogą liczyć na umowę o pracę, miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto, a także szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Program otwiera jednocześnie drzwi do międzynarodowej kariery. Wyróżniający się stażyści otrzymają szansę dalszego rozwoju w firmie Kaufland Polska, a także w każdym z ośmiu europejskich krajów, w których obecna jest sieć.

Kaufland poszukuje stażystów zarówno do pracy we wrocławskiej centrali, jak i do sprzedaży operacyjnej w całej Polsce. Na kandydatów czekają stanowiska w Departamencie Zakupu, Pionie Budowy, Ekspansji, Nieruchomości i Zaopatrzenia, Dziale Kreacji, a także w 231 sklepach Kaufland. Wielu ekspertów zatrudnionych w firmie rozpoczęło swoją przygodę od programu stażowego, po którym ich kariera nabrała tempa.

-Moje doświadczenie zawodowe z siecią Kaufland rozpocząłem od programu Absolwent w 2019 r. Podczas stażu w obszarze sprzedaży, poza blisko półrocznym wdrożeniem w marketach, miałem również okazję pracować w centrali sieci, a także w magazynie centralnym. Dzięki temu poznałem zasady funkcjonowania wszystkich działów i wewnętrznych procesów, co stanowi największy atut programu. Na swojej drodze spotkałem wielu fantastycznych specjalistów, otwartych na przekazywanie wiedzy oraz partnerską współpracę. Ich wsparcie zagwarantowało mi kompleksowe przygotowanie do przejęcia odpowiedzialności za funkcjonowanie całego sklepu – mówi Mateusz Zawada, menedżer marketu Kaufland w Gdańsku.

Proces rekrutacyjny zakończy się 15 lutego. Wybrani kandydaci rozpoczną pracę w strukturach Kaufland już 1 kwietnia.

Kaufland wyróżniony tytułem Top Employer Polska i Europa

Przed podjęciem decyzji o złożeniu aplikacji na wybrane stanowisko, kandydaci dokładnie przyglądają się potencjalnemu pracodawcy. Młodzi ludzie zwracają uwagę m.in. na oferowany poziom wynagrodzenia (94%) czy też zakres pozafinansowych benefitów (75%). Nie bez znaczenia okazują się również wartości firmowe (70%), misja i wizja organizacji (64%), a także strona poświęcona planom rozwojowym pracowników (71%).

Firma Kaufland od zawsze angażuje się w tworzenie atrakcyjnego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR. Potwierdzeniem aktywności i sukcesów w tym obszarze jest tegoroczne wyróżnienie Top Employers Institute. Sieć została uznana przez niezależną, międzynarodową instytucję certyfikacyjną za najlepszego pracodawcę w Polsce i Europie. Kaufland szósty rok z rzędu otrzymał prestiżowy tytuł Top Employer Polska, a po raz czwarty – Top Employer Europe.

Więcej informacji o tegorocznej edycji programu Absolwent można znaleźć pod adresem: https://kariera.kaufland.pl/absolwenci-studenci/program-stazowy-absolwent.html.


Autor:

Kaufland

Informacje o autorze:

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1350 sklepów i zatrudnia ok. 139 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 231 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i prostota. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach strategii CSR pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland podejmuje oraz wspiera szereg działań mających na celu m.in. promowanie zdrowego odżywiania, wsparcie polskich producentów jak również szerzenie proekologicznych rozwiązań.

Last Updated on 2 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA