Szybszy międzynarodowy rozwój MDDP we współpracy z Osborne Clarke

Szybszy międzynarodowy rozwój MDDP we współpracy z Osborne Clarke

  • Prawny dział MDDP łączy siły z globalną siecią Osborne Clarke
  • Na początek zespół tworzy prawie 40 prawników (w tym 5 partnerów), a planowane jest poszerzanie składu osobowego
  • Współpraca pod uznanym międzynarodowym szyldem otwiera nowe możliwości rozwoju firmy, a jej klientom zapewnia dostęp do globalnego know-how i kontaktów biznesowych Osborne Clarke.

1 marca na polskim rynku rozpoczyna działalność globalna kancelaria prawna Osborne Clarke, w skład której wszedł doświadczony zespół prawników MDDP Olkiewicz i Wspólnicy – kancelarii prawnej będącej siostrzaną spółką MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, jednej z największych firm doradztwa podatkowego w Polsce. Na czele Osborne Clarke staje dwóch partnerów zarządzających: Tomasz Olkiewicz oraz Olgierd Świerzewski. Obie firmy będą ściśle współpracować, chcąc jak najlepiej wspierać swoich klientów zarówno globalnie, jak i lokalnie.

-Jako grupa MDDP już dawno uznaliśmy ekspansję międzynarodową za strategiczny kierunek naszego rozwoju. Teraz we współpracy z jedną z czołowych kancelarii w Europie i na świecie będziemy mogli nasze ambitne plany realizować jeszcze sprawniej, opierając się na tym, co nas łączy z Osborne Clarke, czyli obszarach kompetencji, sposobie pracy i kulturze organizacyjnej. – stwierdza Tomasz Olkiewicz, dotychczas partner zarządzający w kancelarii MDDP Olkiewicz i Wspólnicy, który od 1 marca jest partnerem współzarządzającym w Osborne Clarke w Polsce.

Omar Al-Nuaimi, International CEO w Osborne Clarke, mówi: -Wejście do Polski stanowi dla nas ważny i strategiczny krok. Jako piąta co do wielkości gospodarka Unii Europejskiej a przy tym istotny punkt na mapie Europy Środkowo-Wschodniej Polska pozwala nam zwiększyć skalę działalności. Jest to również rynek, który staje się kluczowy ze względu na szybko zmieniającą się sytuację na Ukrainie i szerszy kontekst geopolityczny. Wielu naszych klientów z zadowoleniem przyjęło fakt, że będziemy mieli w Polsce zespół, który będzie im pomagał w poruszaniu się w dynamicznym otoczeniu biznesowym.

Usługi prawne Osborne Clarke skupiają się wokół trzech głównych trendów gospodarczych: dekarbonizacji, digitalizacji i dynamicznym rozwoju miast.

-Te zagadnienia stają się coraz istotniejsze także dla przedsiębiorców na polskim rynku, którzy korzystając z lokalnych doradców będą mogli czerpać z globalnego potencjału Osborne Clarke. – mówi Olgierd Świerzewski, partner zarządzający Osborne Clarke w Polsce.

Prawie 40-osobowy zespół kancelarii będzie koncentrował się na obsłudze firm z branży nowych technologii, energetyki, infrastruktury, nieruchomości, usług finansowych, a także funduszy inwestycyjnych oraz podmiotów venture capital i private equity.

-Strategiczne kierunki rozwoju MDDP są tożsame ze specjalizacjami Osborne Clarke. Długo szukaliśmy właściwego partnera i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że znaleźliśmy go w Osborne Clarke – firmie, która podziela naszą wizję rozwoju, nasze myślenie o przyszłości i nasze wartości. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasi klienci zyskają kompleksowe wsparcie prawne dla swojej działalności podejmowanej na całym świecie  – podkreśla Tomasz Michalik, MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.


Autor:

MDDP

Last Updated on 2 marca, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA