Tellurian rozpoczyna budowę terminala Driftwood LNG

Tellurian rozpoczyna budowę terminala Driftwood LNG

Spółka Tellurian Inc. (Tellurian) (NYSE American: TELL) poinformowała dziś o przekazaniu Bechtel Energy Inc. (Bechtel) w ramach umowy o generalne wykonawstwo (ang. EPC) upoważnienia do rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu budowy jednego z terminali Driftwood LNG do eksportu skroplonego gazu ziemnego, położonego w Luizjanie w pobliżu Jeziora Charlesa.

Octávio Simões, prezes i dyrektor generalny, powiedział: „Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś głównym przedmiotem zainteresowania wielu państw, a zatem Stany Zjednoczone muszą dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej zapewnić dostawy LNG na rynek światowy. Rozpoczęcie budowy umożliwi spółce Tellurian wykonywanie pierwszych dostaw LNG zgodnie z planem już w 2026 r., jeszcze na etapie dopinania finansowania projektu. Szczegółowe prace projektowe i zamówienia sprzętu dla terminala Driftwood LNG weszły już w zaawansowany etap, ukończyliśmy również wszystkie projekty niezbędne dla przekazania Bechtel terenu pod budowę”.

Craig Albert, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Betchel, powiedział:

-Jesteśmy dumni i czujemy się zaszczyceni, że możemy kontynuować naszą długoletnią współpracę z Tellurian w zakresie projektu Driftwood LNG. Dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej widzimy, że rynek światowy potrzebuje od Stanów Zjednoczonych niezawodnych zasobów energii. Cieszymy się, że możemy wreszcie rozpocząć budowę.

-Nie ukrywam, że fakt, iż możemy kontynuować naszą długoletnią współpracę z Tellurian i dostarczyć społecznościom światowym czystszą i tańszą energię, napawa nas dumą. Przyczynienie się do zrealizowania wizji Tellurian poprzez rozpoczęcie głównych robót w ramach tak dużego projektu to dla nas wyróżnienie – dodał Paul Marsden, prezes Bechtel Energy.

Zakres wstępnych robót przeprowadzonych przez Bechtel obejmował wyburzenia, przygotowanie placu budowy oraz wzniesienie fundamentów, a budową dwóch turbin gazu ziemnego niezbędnych do zakończenia pierwszego etapu projektu zajmie się firma Baker Hughes.

Terminal Driftwood LNG będzie eksportującym skroplony gaz ziemny zakładem o wydajności około 27,6 mtpa. Pierwszy etap będzie obejmował wybudowanie dwóch obiektów LNG o łącznej wydajności eksportowej do 11 mln ton rocznie (mtpa). Driftwood uzyskało wszystkie zasadnicze pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy i eksploatacji, w około 30% zakończyło szczegółowe prace projektowe oraz sfinalizowało zakup i wynajem około 1200 akrów terenu pod budowę obejmującego obszerny plac do składowania materiałów, a także dostęp do infrastruktury żeglugowej.

Tellurian Inc.

Celem spółki Tellurian jest zagwarantowanie udziałowcom wartości dodanej z inwestycji poprzez budowę tanich, ogólnoświatowych zakładów produkujących gaz ziemny zapewniających dostawy gazu ziemnego do klientów z całego świata po korzystnych cenach. Tellurian tworzy portfolio produkcji, marketingu i handlu LNG, a także infrastruktury obejmującej zakład eksportu LNG o wydajności ~ 27,6 mtpa wraz z dedykowanym rurociągiem. Siedziba spółki Tellurian mieści się w Houston w Teksasie. Spółka jest przedsiębiorstwem notowanym na amerykańskiej giełdzie pod symbolem „TELL”.

Bechtel

Bechtel to cieszący się zaufaniem branży i rządu partner świadczący usługi inżynieryjne, budowlane i zarządzania projektem. Spółkę wyróżnia wyjątkowej jakości kadra oraz bezkompromisowe dążenie do osiągania jak najlepszych wyników. Dostosowuje ona własne zdolności do celów swoich klientów, aby wywrzeć długotrwały, pozytywny wpływ. Od 1898 r. spółka pomogłą klientom ukończyć ponad 25000 projektów w 160 państwach z siedmiu kontynentów, w których ramach stworzyła ona miejsca pracy, przyczyniła się do rozwoju gospodarek, poprawiła odporność infrastruktury światowej, zwiększyła dostęp do energii, zasobów oraz podstawowych usług; sprawiła też, że świat stał się bezpieczniejszym i czystszym miejscem.

Bechtel obsługuje rynek energii, infrastruktury, energii jądrowej, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, a także górnictwa i wydobycia metali. Oferuje kompleksowe usługi, od wstępnego planowania i przygotowania inwestycji po uruchomienie i oddanie do eksploatacji. www.bechtel.com.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 29 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA