Tossacoin.com by Zrzutka.pl – wesprzyj Polaków w pomocy Ukrainie

Tossacoin.com by Zrzutka.pl – wesprzyj Polaków w pomocy Ukrainie

Tossacoin.com – to międzynarodowa wersja jednej z największych platform crowdfundingowych w Polsce – Zrzutka.pl. Akcja pomocowa organizowana przez platformę jest włączona na oficjalną listę zweryfikowanych przez rząd RP organizacji pomocowych. Od początku istnienia, wsparcie dzięki zrzutka.pl znalazło 635 tys. użytkowników, na łączną kwotę ponad 150 mln EUR. Tym razem, to Polska potrzebuje wsparcia od świata, żeby dalej nieść pomoc dla sąsiadów z Ukrainy. Tossacoin.com, wraz z Fundacją „To się uda” i zweryfikowanymi organizacjami charytatywnymi pomagającymi uchodźcom i wysyłającymi pomoc humanitarną do Ukrainy, prowadzą kampanię Pomoc dla Ukrainy – Wiadomość dla Putina” (MessageForPutin.com).

Beneficjentami zbiórki będzie ponad 50 fundacji prowadzących na bieżąco rejestr potrzeb uchodźców i osób pozostających na terenie zaatakowanej Ukrainy. Do 15 marca na konto wpłynęło już 3,4 mln zł. Tossacoin.com, współorganizator akcji, nie pobiera prowizji, a beneficjentom przekazuje 100% pozyskanych wpłat. Przewodnie hasło kampanii to HelpForUkraine #MessageForPutin.Każdy z nas codziennie mierzy się z całą paletą emocji związanych z wojną – od złości, po strach o przyszłość. Im bliżej granicy z Ukrainą, tym te emocje są silniejsze, jednak cały świat musi wiedzieć, że konsekwencje tragedii wojny w większym lub mniejszym stopniu odczuje cała społeczność międzynarodowa. Dlatego oprócz uruchomienia transparentnej zbiórki, chcemy umożliwić wszystkim wyrażenie swoich emocji i myśli w treści wiadomości połączonych z wpłatami na kampanię #HelpForUkraine #MessageForPutin, prowadzoną przez Tossacoin.com. Wydrukowane wiadomości dostarczymy rosyjskim politykom pod drzwi, bo uważamy, że każdy gest sprzeciwu wobec wojny, ma znaczenie. Sam chciałbym przekazać już pierwszą wiadomość – Koniec wojny! – powiedział Tomasz Chołast, współzałożyciel serwisu crowdfundingowego Zrzutka.pl (Tossacoin.com).

Codziennie dziesiątki tysięcy ukraińskich uchodźców trafia do Polski. W ciągu niecałych trzech tygodni od wybuchu wojny, z Ukrainy przybyło tutaj ok. 1,8 mln osób, z czego większość to kobiety i dzieci. Od pierwszych dni Polacy wspierają swoich sąsiadów przez 24 godziny na dobę: organizując prywatnie transport z granicy, dowożąc pomoc medyczną, humanitarną, niosąc pomoc w miejscach tymczasowego pobytu uchodźców. Wiele osób szuka wsparcia organizując prywatnie zbiórki na paliwo czy zakup leków dla Ukraińców.Gorąco apelujemy do całego świata – nie milczcie, nie stójcie bezczynnie, pomóżcie Ukraińcom w tej okrutnej wojnie. Każdy gest jest na wagę złota. ONZ szacuje, że do Polski przybędzie około 4 mln uchodźców, z których część być może nie będzie miała gdzie wracać i osiądą tu na stałe. Bez pomocy z zagranicy, sami nie damy rady pomóc im rozpocząć życia na nowo – dodał Chołast.


Autor:

Tossacoin

Last Updated on 21 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA