Vertex Manufacturing wspólnie z Xerox® Elem™ Additive Solutions działają w zakresie rozwoju druku 3D z aluminium dla klientów przemysłowych

Vertex Manufacturing wspólnie z Xerox® Elem™ Additive Solutions działają w zakresie rozwoju druku 3D z aluminium dla klientów przemysłowych

Xerox Elem Additive Solutions i producent przemysłowy, Vertex Manufacturing — A PrinterPrezz Company ogłosili porozumienie w sprawie dodania drukarki Xerox ElemX 3D Printer do zakładu Vertex w Cincinnati i rozpoczęcia świadczenia usług produkcji kontraktowej z wykorzystaniem możliwości Xerox w zakresie ciekłego metalu.

Vertex zainstaluje drukarkę Xerox® ElemX™3D w zakładzie w Cincinnati

ElemX opiera się na technologii płynnego metalu od Xerox, który wykorzystuje ekonomiczny drut aluminiowy. To łatwe do wdrożenia rozwiązanie niewymagające specjalnych modyfikacji obiektu do pracy. W przeciwieństwie do wielu technologii druku 3D z metalu, ElemX potrzebuje jedynie minimalnego etapu obróbki, co tym samym zapewnia krótszy czas oczekiwania na część. Poprzez dodanie ElemX do istniejącej floty zaawansowanych technologii produkcyjnych, Vertex zwiększa swoje możliwości i staje się cennym dodatkiem do sieci partnerów produkcyjnych Xerox® Elem™ Additive Solutions.

Nasza firma jest zaangażowana w dostarczanie produktów i usług, które spełniają lub przekraczają wymagania naszych klientów w zakresie jakości i przestrzegania harmonogramów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Xerox, ponieważ technologia ElemX daje nam dodatkową przewagę, dzięki której możemy budować części szybciej i bardziej niezawodnie dla naszych klientów – mówi Tim Warden, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Vertex.

Drukarka 3D ElemX została wprowadzona na rynek w lutym 2021 r., a w ciągu ostatniego roku firma Elem Additive Solutions znacznie się rozwinęła, w tym otworzyła Additive Manufacturing Center of Excellence w Cary, NC. Umowa o produkcji kontraktowej z firmą Vertex jest kolejnym ważnym krokiem dla Xerox.

Relacja z Vertex umożliwia naszej działalności Elem Additive skalowanie i wspieranie naszych klientów jeszcze lepiej niż dotychczas. Łączą nas dekady doświadczenia w zaawansowanej produkcji, z tego powodu tym bardziej jesteśmy zachwyceni, że możemy wspólnie przesuwać granice tej technologii – powiedział Tali Rosman, dyrektor generalny Elem Additive i wiceprezes w Xerox.

ElemX jest bezpieczniejszą i uproszczoną technologią druku 3D z metalu, która ma na celu poprawę odporności łańcucha dostaw w transporcie, przemyśle lotniczym i kosmicznym, obronnym i przemysłowym. Do tej pory zdolność do drukowania 3D z aluminium w sposób stały i niezawodny stanowiła wyzwanie dla rynku. W przeciwieństwie do innych technologii druku 3D z metalu, ElemX nie zawiera niebezpiecznych proszków metalowych i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej ani innych istotnych środków bezpieczeństwa. Zaprojektowany, aby przynieść prostotę do procesu łańcucha dostaw, ElemX jest idealną opcją dla części zamiennych, napraw i niskonakładowej produkcji.

ElemX bierze wszystkie korzyści z druku 3D i sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej producenci mogą korzystać z produkcji addytywnej z metalu. To kolejny krok w naszej drodze i zamierzamy nadal rozwijać naszą wizję bardziej odpornych łańcuchów dostaw w 2022 roku, współpracując z partnerami takimi jak Vertex – dodaje Rosman.

O firmie Xerox

Xerox Holdings Corporation jest firmą technologiczną, która tworzy i integruje oprogramowanie i sprzęt dla dużych i małych przedsiębiorstw. Na całym świecie posiada 160 lokalnych oddziałów. Jeden z nich znajduje się w Polsce. Współpracuje zarówno z firmami z sektora prywatnego, w tym z przedstawicielami branży energetycznej, bankowej i wydawniczej, jak i instytucjami publicznymi. Jest czołowym w kraju dostawcą urządzeń drukujących, kopiujących, a także usług zarządzania drukiem oraz ich outsourcingiem.

O rozwiązaniach Xerox Elem™ Additive Solutions

Zdeterminowany, aby rozwijać przemysł addytywny, Xerox Elem Additive Solutions dostarcza rozwiązania sprzętowe i programowe, które wyposażają producentów w narzędzia do redukcji kosztów, eliminacji długich czasów realizacji i poprawy wydajności części. Strategicznie skoncentrowany na rozwoju rozwiązań łańcucha dostaw z technologiami rozproszonej produkcji i cyfrowego magazynowania, Xerox Elem Additive Solutions jest jednym z najbardziej unikalnie pozycjonowanych dostawców rozwiązań AM oferujących kompleksowe rozwiązania dla najbardziej wymagających problemów w branży.

O firmie PrinterPrezz

Misją firmy PrinterPrezz jest szybsze wprowadzanie na rynek większej liczby pomysłów na innowacyjne urządzenia medyczne, łącząc medycynę i produkcję. Opracowując zaawansowane urządzenia medyczne przy użyciu procesów łączących wiedzę z zakresu druku 3D, ortopedii, półprzewodników i nanotechnologii, ostatecznym celem firmy PrinterPrezz jest dostarczanie rozwiązań medycznych, które pozwolą ludziom dłużej cieszyć się aktywnym życiem. Dowiedz się więcej na printerprezz.com.

O firmie Vertex Manufacturing

Vertex Manufacturing – A PrinterPrezz Company, powstała na podstawie pionierskiego ducha, który doprowadził Morris Technologies, Inc. do stania się głównym globalnym dostawcą usług i możliwości addytywnego druku z metalu. Wykorzystując dziesięciolecia doświadczeń w tysiącach zastosowań w przemyśle lotniczym, medycznym, obronnym, naftowym i gazowym, energetycznym i dóbr konsumpcyjnych, Vertex jest zaangażowany w dostarczanie produktów i usług, które spełniają lub przekraczają wymagania klientów w zakresie jakości i harmonogramu, zdobywając zaufanie i prowadząc wszystkie aspekty tego, co robimy i jak to robimy, z najwyższym poziomem uczciwości. Dzięki silnemu zaangażowaniu w dostarczanie wysokiej jakości części firma posiada certyfikat ISO13485, jest zarejestrowana w ITAR i posiada certyfikat AS 9100:2016. Dowiedz się więcej na stronie vertexmanufacturing.com.


Autor:

Xerox

Last Updated on 3 marca, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA