<strong>Ważne zmiany w Softline – firma będzie kontynuować działalność jako NOVENTIQ</strong>

Ważne zmiany w Softline – firma będzie kontynuować działalność jako NOVENTIQ

Softline Holding PLC, globalny dostawca rozwiązań i usług z zakresu IT, ogłosił, że będzie kontynuować działalność pod nową nazwą NOVENTIQ. Dla wartej ponad 1 mld dolarów firmy rebranding jest otwarciem nowego rozdziału po podziale biznesu, dzięki której nie będzie już prowadzić działalności w Rosji.

Nowe otwarcie

Proces podziału biznesu trwał wiele miesięcy i zakończył się 20 października 2022 roku. Softline, teraz jako NOVENTIQ, będzie dalej wspierać organizacje w transformacji cyfrowej. Oznacza to również kontynuację współpracy z wiodącymi w branży dostawcami technologii, w tym także silne partnerstwo z firmą Microsoft.

Nasza firma wkracza w nową erę swojej działalności pod marką NOVENTIQ. Jesteśmy pewni, że ten krok pozwoli nam pomagać coraz większej liczbie organizacji na całym świecie. Wpływ, jaki wywieramy na kształtowanie trendów w biznesie, jest częścią tego, kim jesteśmy. I chociaż rebranding jest wyzwaniem, wiemy, że warto je podjąć, ponieważ pomoże nam robić to, w czym jesteśmy dobrzypodkreślił Jacques Guers, członek zarządu NOVENTIQ.

Jak podkreśla, celem firmy jest zapewnienie nieprzerwanego wsparcia dla 75 tys. swoich klientów w zakresie: usług w chmurze, rozwiązań future workplace, nowoczesnej infrastruktury hybrydowej, usług transformacji cyfrowej (DX) i cyberbezpieczeństwa, a także dostarczania oprogramowania oraz usług z zakresu doradztwa i rozwoju.

Plany na przyszłość – zatrudnienie będzie rosnąć

Rozpoczynamy działalność NOVENTIQ z przekonaniem, że nasz biznes będzie rozwijał się i zyskiwał na znaczeniu. Mamy nadzieję ugruntować naszą pozycję jako najlepszego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwa dla klientów na rynkach wschodzących i nie tylko. Nowa marka zamierza kontynuować wartości marki Softline, dzięki której udało nam się tak wiele osiągnąć w ciągu ostatnich kilku lat powiedział Sergey Chernovolenko, CEO NOVENTIQ.

Ponieważ nadal się rozwijamy i wykorzystujemy możliwości wzrostu w wielu obszarach, jednym z głównych priorytetów jest rozbudowa naszych zespołów na wszystkich kluczowych dla nas rynkach dodał.

Firma będzie działać pod nazwa Softline tylko do końca miesiąca. NOVENTIQ będzie kontynuował dostarczanie swoim klientom w Polsce oferty z obszaru technologii cyfrowej – usługi oraz licencjonowane oprogramowanie wiodących światowych producentów, takich jak: Adobe, Autodesk, Corel, Acronis i wiele innych.

NOVENTIQ zatrudnia około 3 900 osób w prawie 60 krajach: Azji, Ameryce Łacińskiej, Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W ciągu ostatnich czterech miesięcy firma ogłosiła trzy przejęcia: Seven Seas Technologies, Makronet i Value Point System. Te akwizycje rozbudują globalny zespół o kolejne 1 500 osób.

W 2021 r. firma osiągnęła około 1,1 mld USD przychodu ze sprzedaży. Od października 2021 r. jest notowana na londyńskiej giełdzie.


Źródło: NOVENTIQ

Last Updated on 29 listopada, 2022 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS