
Zmiany w zarządzie Naftoportu – Daniel Betke nowym prezesem
8 kwietnia biuro prasowe Naftoportu poinformowało o powołaniu Daniela Betke na stanowisko prezesa zarządu. Decyzję tę podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Dotychczas pełnił obowiązki prezesa zarządu, przejmując tę funkcję po Andrzeju Brzózce, który został odwołany w połowie marca.
Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, Betke od wielu lat związany jest z branżą naftową i energetyczną. Przed 2012 rokiem zajmował stanowiska kierownicze w PERN, odpowiadając za obszary inwestycji, administracji i logistyki ropy oraz paliw. W kolejnych latach, między 2012 a 2016 rokiem, pełnił funkcję prezesa zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, a także zasiadał w radach nadzorczych spółek Naftoserwis i Naftor. Równolegle, od 2013 do 2016 roku, był członkiem rady dyrektorów Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN).
W latach 2017–2022 kierował spółką Energoprojekt Poznań jako wiceprezes, a następnie prezes zarządu, natomiast od 2022 roku odpowiadał za realizację kluczowych projektów infrastrukturalnych w sektorze energetycznym. Od 19 sierpnia 2024 roku piastował stanowisko wiceprezesa Naftoportu.
Komentując zmianę w zarządzie, przewodniczący rady nadzorczej Naftoportu, Rafał Jędrzejewski, wskazał, że decyzja ta była naturalnym elementem procesu nadzorczego. Podkreślił, że wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej oraz rosnących wyzwań rynkowych, spółka potrzebuje nowego podejścia oraz świeżej perspektywy w zarządzaniu.
Daniel Betke jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu doradztwa w inwestycjach rzeczowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz prawa inwestycyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada tytuł Executive MBA przyznany przez IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management, Uniwersytet Gdański i GFKM. Ukończył także program Post-MBA „Strategiczne Zarządzanie Finansami”, realizowany przez RSM Erasmus University i GFKM, a także Akademię Przywództwa Strategicznego ICAN Institute we współpracy z Harvard Business Review.
Naftoport, będący jednym z kluczowych terminali przeładunkowych ropy i produktów naftowych w regionie Morza Bałtyckiego, prowadzi działalność przeładunkową w Porcie Gdańsk. Głównym udziałowcem spółki – posiadającym 66,67 proc. udziałów – jest PERN.
Przeczytaj także: Zmiany na kluczowych stanowiskach w bp Polska
Źródło: naftoport.pl
Last Updated on 9 kwietnia, 2025 by Anastazja Lach