Gigantyczny progres HRE Investments w 2021 roku

– Ten rok pokazał jak świetny i mocny mamy zespół. Mimo pandemii koronawirusa zrealizowaliśmy wszystkie wyznaczone cele. Naszym planem w tym roku była realizacja 5 tys. mieszkań. Teraz przyszła pora na podsumowanie. Wyznaczony pułap, jest w naszym zasięgu. Przypomnę tylko, że 2020 zamykaliśmy z wynikiem ponad 2 tys. mieszkań.  Te rezultaty są bardzo motywujące do pracy w kolejnych latach – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments, holdingu deweloperskiego, który obecnie prowadzi blisko 30 projektów w całej Polsce.

HRE Investments realizuje inwestycje zarówno w stolicach województw jak i mniejszych miastach, gdzie również dostrzega spory potencjał. Stawia na budownictwo w technologii tradycyjnej, jak i prefabrykacji.

Zakupione przez holding w 2019 roku bydgoskie zakłady Baumat, specjalizujące się w budownictwie z użyciem betonowej płyty okazały się celnym strzałem. W połowie roku spółka informowała o realizacji blisko 700 mieszkań z wykorzystaniem tej technologii m.in. w Rumi, Pruszczu Gdańskim, Łodzi czy Oświęcimiu. W planach jest budowa kolejnych inwestycji z wielkiej płyty m.in. w konurbacji śląskiej (Ruda Śląska, Bytom, Rybnik, Sosnowiec) Łodzi czy Świdnicy. Finalizacja wszystkich pozwoli na oddanie ponad 3 tys. mieszkań.

– Realizujemy nasze założenia i zwiększamy ofertę mieszkaniową z prefabrykatów. W najbliższych latach byłbym zadowolony z wyniku na poziomie: 3,5 – 4 tys. mieszkań rocznie.

-Przyszli lokatorzy podczas wyboru mieszkania, stawiają bardzo wysoko poprzeczkę. Oczekują, że będzie ono dobrze wykonane i tanie w eksploatacji. Prefabrykacja zaspokaja te potrzeby. Beton to najtrwalszy materiał budowlany, zapewniający bezpieczeństwo i spokój na lata. Budowle wykonane w technologii prefabrykacji mają doskonałe parametry akustyczne i termiczne, co powoduje maksymalne obniżenie kosztów użytkowania – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments

Wspólny sukces

Za inwestycjami idzie budowanie coraz lepszych kadr. Zespół HRE Investments na przestrzeni minionych lat powiększył się o ekspertów i fachowców z zakresu m.in. budownictwa, finansów i bankowości, marketingu czy sprzedaży. 

Wiedza oraz cenne doświadczenie pracowników przydają się nie tylko w czasie realizacji powierzonych zadań, ale też podczas konferencji i konwentów, na których w tym roku nie mogło zabraknąć HRE Investments. Michał Sapota i jego zespół niejednokrotnie wcielali się w rolę prelegentów m.in. na kongresie Infrastruktura Polska i Budownictwo 2021 w Warszawie, Property Forum 2021 w Warszawie, XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu, Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie czy chociażby Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Holding cały czas, otwiera się na działalność filantropijną. W tym roku objął swoją opieką dwie fundacje. Jedną z nich jest Fundacja Pegasus, która od blisko 20 lat ratuje zwierzęta przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i najgorszym – śmiercią. Kolejna to Our Future Foundation, której celem jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego uzdolnionych i ambitnych licealistów z całej Polski. Dzięki fundacji wrota do najlepszych uczelni w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech i Włoszech, stoją przed nimi otworem. HRE Inwestments wspiera również sportowców. Zostając sponsorem tytularnym zespołu kolarskiego Mazowsze Serce dla Polski, obecnie HRE Mazowsze Serce Polski, dodała teamowi więcej sił do działania.

 – Na pewno nie zamierzamy zwalniać tempa. Sukcesywnie będziemy powiększać bazę mieszkaniową w Polsce, otwierając swoim klientom drogę do sprawdzonego lokowania kapitału, jakim są nieruchomości – zapewnia Michał Sapota, zapytany o plany na 2022 rok.


Autor:

HRE Investments

Last Updated on 20 grudnia, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA