Raport: prezes KGHM Marcin Chludziński najwyżej wycenianym prezesem 2021

Raport: prezes KGHM Marcin Chludziński najwyżej wycenianym prezesem 2021

Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński został najwyżej wycenianym prezesem w roku 2021 – wynika z raportu firmy Martis Consulting „Wycena polskich menedżerów”. „Zwycięzca tegorocznej edycji dosłownie zdystansował konkurencję. Jego wycena powyżej 1,9 mld zł to ponad dwukrotnie więcej niż otrzymał kolejny menedżer w zestawieniu. Wartość prezesa KGHM stanowi (hipotetycznie) ok. 4,9% kapitalizacji spółki” – czytamy w raporcie.

Marcin Chludziński znalazł się po raz drugi w zestawieniu. W zeszłym roku debiutował w rankingu i to od razu w pierwszej „10”. W tym roku awansował z 7. miejsca i znalazł się na najwyższym stopniu podium.

„Jest to wynik dobrego zarządzania spółką oraz wykorzystania warunków rynkowych, które pozwoliły na uzyskanie bardzo dobrych wyników. Wraz z konsekwentnym wzrostem danych finansowych wzrósł również kurs akcji” – piszą autorzy raportu.

Wycena Marcina Chludzińskiego (1 849 724 931 zł) jest najwyższa w historii ukazywania się raportu. Całe zestawienie dostępne jest na stronie – https://martis-consulting.pl/wp-content/uploads/2021/10/top-30_2021_3_www-1.pdf


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

KATEGORIA