Relacja z debaty „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”

Relacja z debaty „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”

28 września w hotelu Regent odbyła się debata klubowa, zorganizowana przez Executive Club pt. Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes. Eksperci ze świata cyberbezpieczeństwa oraz cyfrowych technologii spotkali się w celu omówienia istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci i wpływie technologii na życie firmy. Transmisję ze spotkania można znaleźć na naszym kanale YouTube.

Pierwszą prezentacją było wystąpienie gościa inauguracyjnego, Krzysztofa Szuberta, Prezesa Zarządu NCBR Investment Fund ASI S.A., Pełnomocnika RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021: „Polska centrum dyskusji o przyszłości świata cyfrowego – Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021.  Prezes w swoim wystąpieniu opowiedział o planowanym Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021. Wyjaśnił jaka tematyka zostanie poruszona oraz opowiedział o programie tegorocznej edycji.  Podkreślił rolę młodych ludzi, którzy są przyszłością świata cyfrowego. Zachęcił wszystkie osoby oraz w szczególności młode pokolenie do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia.

Następnie głos zabrał Dariusz Kwieciński, Prezes Zarządu Fujitsu, który odpowiedział nam na pytanie: Od czego zależy sukces transformacji cyfrowej? W swoim wystąpieniu Pan Prezes podkreślił, że digitalizacja ma ogromny wpływ na biznes. Kluczem do sukcesu jest przekształcenie firm w cyfrowy biznes oparty na danych. W 2020 ten cel był na pierwszym miejscu wśród priorytetów w wielu firmach. Najważniejsze w rozpoczęciu inwestycji jest określenie celu i skupienie się na jego realizacji. Budowa podstawy, a następnie stopniowe przekształcanie aplikacji. Transformacja sama w sobie jest różnorodna, nie istnieje jeden konkretny wzór na jej przeprowadzenie.

Ostatnim wystąpieniem była prezentacja Jarosława Tkaczyka, General Manager i CFO Mindento pt. „Digitalizacja procesów, których nikt nie lubi”, w której Pan Tkaczyk opowiedział o swoim wcześniejszym doświadczeniu, skutkach pandemii COVID-19 na firmę i pracowników oraz krótko wspomniał o idei transformacji cyfrowej. Wyjaśnił jaki wpływ na pracę i nastroje pracowników ma unowocześnienie przedsiębiorstwa oraz jakie korzyści przynosi automatyzacja różnych procesów. Według niego digitalizacja ma wpływ na podniesienie zadowolenia pracowników, takie osoby wtedy czują satysfakcję z pracy.

Po prezentacji rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: Jakub Borkowski, Michał Góźdź, Michał Grzegorzewski oraz Tomasz Uflewski, moderatorem całej rozmowy był Grzegorz Mazurek. Panowie rozmawiali o trendach w automatyzacji technologicznych, oraz o  sposobach w jaki można zmniejszyć koszty oraz procesy w prowadzeniu firmy. Zagłębili się również w korzyści jakie przynosi przetwarzanie danych w chmurze oraz omówili zagrożenia jakie wiążą się z zapisywaniem danych w intrenecie.

Patronami tegorocznej edycji byli:

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Patronat Honorowy:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Partnerzy:

Algotech

Huawei

iTEO

Mindento

Nokia

T-Systems

Partner Technologiczny:

Fujitsu

Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA