W czerwcu Polska będzie gościć gigantyczne wydarzenie o rozwoju miast.

W czerwcu Polska będzie gościć gigantyczne wydarzenie o rozwoju miast.

MFiPR: W czerwcu Polska będzie gościć gigantyczne wydarzenie o rozwoju miast. Właśnie promujemy je na Expo w Dubaju (komunikat)

– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak w dniach 29 października-2 listopada odwiedzi EXPO2020 w Dubaju. Celem wizyty jest promocja 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11), które już w czerwcu przyszłego roku zawita do Katowic. Urban&Rural Development Week oraz poprzedzający go World Cities Day, odbywające się wtedy na EXPO2020, to doskonała okazja do zaproszenia do Polski gości z całego świata.

– Możliwość promocji WUF11 na EXPO2020 w Dubaju to dla nas ogromna szansa. Chcemy, aby cały świat dowiedział się w jak wyjątkowym miejscu odbędzie się 11. sesja wydarzenia. Jako gospodarze Światowego Forum Miejskiego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej grupy odbiorców i zaprosić ich do przyjazdu do Polski w czerwcu 2022 roku – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Możliwość promocji WUF11 na EXPO2020 w Dubaju to dla nas ogromna szansa. Chcemy, aby cały świat dowiedział się w jak wyjątkowym miejscu odbędzie się 11. sesja wydarzenia. Jako gospodarze Światowego Forum Miejskiego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej grupy odbiorców i zaprosić ich do przyjazdu do Polski w czerwcu 2022 roku

– mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

O WUF11 w Dubaju

Najbliższy rok to czas intensywnych przygotowań do Światowego Forum Miejskiego, także w obszarze promocji wydarzenia. Podczas EXPO2020 w Dubaju Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizuje panel pn. „Green cities, green people”. Uczestnicy spotkania będą debatować na temat relacji pomiędzy infrastrukturą a „miękkimi” działaniami, które oddziałują na nasze miasta. Kluczową kwestią będzie pokazanie jak codzienne decyzje mieszkańców wpływają na ekologię i sprawiają, że miasta stają się bardziej zielone.

Po panelu odbędzie się koncert Bartłomieja Szopińskiego – bluesowego pianisty. Jego organizatorem jest miasto Katowice. Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak weźmie także udział w panelu przygotowanym z okazji World Cities Day przez organizatorów EXPO pod nazwą „Urban Climate Action”.

World Urban Forum – bądź z nami w Katowicach

WUF11 odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 roku w Katowicach pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. W trakcie wydarzenia będziemy rozmawiać na temat zrównoważonego rozwoju miast. WUF11 pozwoli wsłuchać się także w najważniejszy głos w debacie – głos mieszkańców miast. Ważnym elementem dziedzictwa programowego 11. sesji Światowego Forum Miejskiego będzie Plan Działań dla Miast. Jest on zachętą miast do podejmowania wysiłku na rzecz transformacji i włączania się w realizację celów zrównoważonego rozwoju, szczególnie na obszarach zurbanizowanych.

EXPO: świat w jednym miejscu

EXPO2020 w Dubaju ze względu na pandemię COVID-19 zostało przełożone o rok i odbywa się między 1 października 2021 roku a 31 marca 2022 roku. Po raz pierwszy Wystawa Światowa organizowana jest w kraju arabskim.

Tematyka EXPO2020 skupia się wokół wyzwań dzisiejszego świata, ich złożoności i skomplikowania. Rozwinięciem tematu przewodniego są trzy podtematy: szans, mobilności i zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie stanowi platformę dialogu zachęcającą do tworzenia przyszłości opartej na współdziałaniu.

Wystawy Światowe Expo to największe tego typu wydarzenia na świecie. Łączą wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Odbywają się co 5 lat. Historia Wystaw Światowych sięga 1851 roku. Początkowo służyły one prezentacji osiągnięć naukowych i prezentacji wynalazków. Obecnie Expo jest platformą międzynarodowego dialogu na rzecz postępu i współpracy. Za organizację Wystaw Światowych odpowiada Międzynarodowe Biuro Wystaw w Paryżu.

Bądź na bieżąco z informacjami na temat WUF11. Zapisz się do newslettera: https://wuf.unhabitat.org/.

Last Updated on 2 listopada, 2021 by Redakcja

KATEGORIA