Bank Millennium we Wrocławiu będzie miał nową siedzibę

Bank Millennium we Wrocławiu będzie miał nową siedzibę

Jedna z trzech central Banku Millennium będzie miała nowy adres we Wrocławiu. W czwartym kwartale br. zaplanowano relokację do nowoczesnego kompleksu biurowego City Forum 2, przy ulicy Traugutta 45. Nowa przestrzeń będzie sprzyjała współpracy realizowanej w rozproszonych zespołach. Atutami budynku i powierzchni są ponadto dogodna lokalizacja, elastyczność, funkcjonalność oraz wysoki standard ekologicznych i technologicznych rozwiązań.

Bank Millennium wybrał na nową siedzibę budynek z certyfikatem LEED GOLD*, gwarantującym najwyższą jakość, komfortowe warunki do pracy, energooszczędność i ekologiczne rozwiązania. Zgodnie z realizowaną strategią ESG bank, jako Lider klimatyczny Polska 2021, przyczynia się w ten sposób do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

– Jednym z ważnych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca był duży plan piętra, umożliwiający sprawną komunikację oraz odpowiednie zaplanowanie wygodnych miejsc pracy dla pracowników. Nie bez znaczenia było również to, że budynek ma wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Wśród nich są m.in. oświetlenie LED z czujnikami i sterowaniem natężenia oświetlenia, a także zwiększona wentylacja i wysoka wydajność klimatyzacji. Dostosowując się do wysokiego standardu budynku, we wnętrzach zastosujemy materiały naturalne i z recyclingu. Wprowadzimy także dużo elementów drewnianych oraz roślin, dzięki którym nasze biuro będzie przyjazne środowisku, jednocześnie realizując ten projekt zmniejszymy ślad węglowy – mówi Weronika Paksoy z Wydziału Nieruchomości w Banku Millennium.

Ergonomia, funkcjonalność, komfort, mobilność i ekologia to główne wytyczne banku, które wzięła pod uwagę wrocławska pracownia architektoniczna, wykonująca projekt nowej przestrzeni. Ważnym elementem aranżacyjnym jest wykorzystanie elementów i kolorów marki, które podkreślają firmowy charakter wnętrz.

Zgodnie z duchem czasu praca odbywać się będzie w formule ogólnodostępnych „nieprzypisanych miejsc pracy”, ale pracownicy będą mogli w razie potrzeby spotkać się w salach konferencyjnych (w budynku jest ich trzy razy więcej niż w obecnej lokalizacji). W biurach zaplanowano także wspólne strefy relaksu, wypoczynku, a także przyjemne kuchnie i coffee corners.

Ważną i dużą część w nowym budynku zajmować będzie zespół Contact Center. Dla pracowników tej jednostki przygotowano specjalne akustyczne rozwiązania, aby w komfortowych warunkach mogli nawiązywać relacje i prowadzić swobodniej rozmowy z klientem w kanałach zdalnych.

– Przygotowanie nowej, jeszcze nowocześniejszej lokalizacji dla naszego Contact Center zlokalizowanego we Wrocławiu traktujemy jako kolejną inwestycję w naszych pracowników. Jestem przekonany, że nawet w obecnym hybrydowym modelu pracy będzie to istotny element wpływający na jakość usług, które świadczymy dla naszych klientów – przekonuje Rafał Dywan, dyrektor Departamentu Bankowości Bezpośredniej w Banku Millennium.

Jedną z największych zalet nowej lokalizacji jest dogodny dojazd m.in. komunikacją publiczną, niemal z każdej części miasta, a także spoza Wrocławia. Pracownicy będą mogli korzystać z licznych udogodnień w budynku, takich jak bankomat czy kantyna znajdujących się na paterze kompleksu, a także parkingu dla 80 rowerów i miejsc postojowych dla aut służbowych.

Jak przystało na siedzibę innowacyjnego banku, budynek został wyposażony w nowoczesne i przyjazne rozwiązania technologiczne, które dają pracownikom większą mobilność, pozwalają organizować konferencje online, sterować oświetleniem i temperaturą, dopasowując się do preferencji poszczególnych zespołów.

– Nowe biuro będzie wyposażone w 32 salki konferencyjne, z czego część w nowoczesne zestawy do wideokonferencji, zainstalowane wraz z akcesoriami wygłuszającymi pomieszczenie. Nasze narzędzia codziennej pracy będą dostosowane do hybrydowego modelu pracy. Nieważne czy w domu, czy w biurze, będziemy mieli więcej możliwości uczestniczenia w spotkaniach zespołowych tak, jakby wszyscy uczestnicy byli w jednym miejscu – mówi Jakub Tomczyk, dyrektor wrocławskiego Departamentu Zarządzania i Aplikacjami IT w Banku Millennium.

Wraz z przeprowadzką Bank Millennium zmienia adres siedziby wrocławskiej, opuszczając zajmowane dotąd budynki. Pozostałe dwie centrale firmy w Gdańsku i w Warszawie pozostają w swoich dotychczasowych lokalizacjach.

* Certyfikaty LEED przyznaje amerykański US Green Building Council, który w procesie oceny uwzględnia przede wszystkim takie czynniki jak poziom konsumpcji energii, efektywna gospodarka wodna, jakość środowiska wewnętrznego, a także lokalizacja i transport.


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 7 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA