Legenda polskiego gamingu, DRAGO entertainment, debiutuje na Głównym Rynku GPW

Legenda polskiego gamingu, DRAGO entertainment, debiutuje na Głównym Rynku GPW

Świętujące właśnie 25-lecie istnienia krakowskie studio DRAGO entertainment zadebiutowało na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ta była dotychczas notowana na alternatywnym rynku NewConnect. Po pierwszych kilku godzinach od debiutu akcje spółki wyceniane były na 58,80 złotych (+3.65 proc. wobec kursu otwarcia).

Rosnący potencjał polskiej branży gamingowej to jednocześnie historia sukcesu polskiej transformacji gospodarczej — nieistniejący jeszcze kilka dekad temu sektor święci dziś na świecie triumfy, a polscy producenci są ambasadorami naszego innowacyjnego biznesu na całym świecie. Wśród nich znajduje się najnowszy debiutant na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: DRAGO entertainment. 

„Od ćwierćwiecza jesteśmy nie tylko świadkami, ale także współtwórcami olbrzymiego sukcesu polskiego gamingu, a pojawienie się na Głównym Rynku GPW stanowi ukoronowanie naszych wieloletnich wysiłków i starań” – powiedziała Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

W pierwszym okresie swojego istnienia, spółka z Krakowa skupiała się na produkcjach zlecanych przez podmioty zewnętrzne, czego efektem była np. ,,Otherland”, gra RPG oparta o cykl powieści Tada Williamsa. 

W roku 2018 ekipa DRAGO entertainment podjęła decyzję o rozpoczęciu tworzenia własnych, autorskich tytułów. Dotychczas na rynku ukazały się trzy z nich: ,,Treasure Hunter Simulator”, „Food Truck Simulator” oraz „Gas Station Simulator”. Ta ostatnia okazała się prawdziwym gamingowym hitem, którego, jak wspominała Joanna Tynor, koszt produkcji zwrócił się w 90 minut, a w 14 miesięcy osiągnął zawrotny poziom miliona sprzedanych egzemplarzy.

„Przez ponad dwa lata, od kwietnia 2021 roku, spółka dojrzewała na naszym alternatywnym rynku NewConnect, budując swoją rozpoznawalność i zdobywając zaufanie inwestorów. Dziś DRAGO entertainment dołącza do coraz liczniejszego grona innowacyjnych spółek gamingowych osiągających globalne sukcesy dzięki aktywności na Głównym Rynku” – zauważyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Stan środków pieniężnych na koncie spółki na koniec 2022 r. wynosił ponad 5 mln zł (trzykrotnie więcej niż dwa lata wcześniej), co wskazuje na jej stabilną sytuację finansową i posiadanie zasobów pozwalających na realizację kolejnych projektów, z których pierwszy – „Winter Survival” – ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku. Dodatkowo DRAGO entertainment posiada jeden zawieszony tytuł – „Red Frost”, oraz zleciła wykonanie gry „Airport Contraband” spółce Titanite Games S.A. z siedzibą w Krakowie.

„Nie spoczywamy na laurach i dla naszych fanów w najbliższych miesiącach przygotowujemy szereg ciekawych propozycji. Pracujemy również nad kolejnymi dodatkami i rozszerzeniami do naszych kultowych tytułów. Jest to możliwe dzięki naszemu doskonałemu zespołowi ludzi pełnych pasji i zaangażowania, z których wielu towarzyszy spółce od samego początku jej istnienia” – podkreślał Lucjan Mikociak, wiceprezes zarządu DRAGO entertainment. 

Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń wręczyła przedstawicielom debiutującej spółki dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującego giełdową hossę.

Przeczytaj także: Innowacje dają zyski – święto startupów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie


Źródło: pap-mediaroom.pl

Last Updated on 17 października, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS