HRE Investments o swojej wizji na przyszłość

Jakość wykonania, połączona z szybką realizacją inwestycji to kierunek, którym podąża HRE Investments. Ekspert w dziedzinie rynku nieruchomości stawia w swoich projektach na prefabrykację, upatrując w niej przyszłość budownictwa w Polsce. Dzięki technologii z wykorzystaniem wielkoformatowej płyty betonowej dąży do realizacji 10 tys. mieszkań rocznie. Cel chce osiągnąć w perspektywie kilku najbliższych lat.

Stawiamy na prefabrykację. Aktualnie prowadzimy dwie inwestycje w tej technologii. W nadmorskiej Rumi i Pruszczu Gdańskim. Łącznie ponad 450 mieszkań z „wielkiej płyty”. W przyszłości będziemy chcieli iść tylko w tym kierunku. Od roku jesteśmy właścicielem bydgoskiej firmy Baumat. To potentat, jeżeli chodzi o prefabrykację – zaznacza Michał Sapota, prezes HRE Investments.

Budowa z prefabrykatów to oszczędność czasu i pieniędzy. Świetnym przykładem jest nadmorska Rumia, gdzie w błyskawicznym tempie powstaje osiedle – Formeli 17. Docelowo będzie składać się z ośmiu budynków, w których zaplanowano 248 mieszkań o powierzchni od 30 do 75 m kw. To lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe z balkonem lub tarasem.

Nie potrzebujemy tabunu pracowników. Sprawna i przeszkolona ekipa w ciągu ośmiu miesięcy jest w stanie wyciągnąć cztery budynki w Rumi. Codziennie obsługujemy kilka transportów prefabrykatów. Dobrze rozwiązana kwestia logistyczna, bardzo ułatwia pracę. Kluczowy jest sam projekt, na podstawie którego przygotowywane są poszczególne elementy. Te mają już w sobie rozprowadzone instalacje elektryczne. To samo tyczy się izolacji termicznych – mówi Michał Sapota.

Dzięki betonowej płycie inwestor oszczędza na: roboczogodzinach, kosztach najmu żurawi, mediach. Zyskuje też bardzo cenny czas. Proces technologiczny, który wymagany jest przy budownictwie tradycyjnym w przypadku żelbetu, skraca się do jednego dnia. Ściany są gotowe do dalszego montażu i obróbki po 24 godzinach. Dzięki temu cały proces inwestycyjny możemy skrócić do 50 proc.

Co zyskują lokatorzy?

Beton to najtrwalszy materiał budowlany, dlatego prefabrykacja betonowa to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i spokój na lata. Budowle wykonane w tej technologii mają też doskonałe parametry akustyczne i termiczne, co powoduje maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji lokalu dla odbiorcy końcowego – wylicza Michał Sapota.

Ważny jest też aspekt finansowy, szybsze rozpoczęcie sprzedaży powierzchni, powoduje szybszą spłatę kredytu i redukcję odsetek – dodaje Renata Pastwa, dyrektor PR i Komunikacji HRE Investments.


Autor:

HRE Investments

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA