Najmodniejsze inwestycje na polskim rynku nieruchomości

Najmodniejsze inwestycje na polskim rynku nieruchomości

Fabryka Norblina, Browary Warszawskie, Elektrownia Powiśle to trzy najbardziej znane na rynku nieruchomości projekty mixed-use w Polsce.

– Dotychczas 50% powierzchni typu mixed-use znajdowało się w Warszawie, jednak trend ten ulega zmianie i rozlewa się także na miasta regionalne – mówi w rozmowie z MarketNews24 Krzysztof Wyrzykowski, Senior Associate w Dziale Powierzchni Handlowych, Colliers. – Fabryczna w Krakowie, Fuzja czy Monopolis w Łodzi są tego przykładem.

Budynki mixed-use najczęściej łączą jak najwięcej funkcji w ramach jednej działki, odpowiadając na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa i najnowszych trendów w rozwoju miast. Takie inwestycje, to nowy trend w projektowaniu i zagospodarowaniu istniejącej działki.

Mixed-use obejmować może zarówno jeden budynek, osiedle lub cały wybrany fragment miasta. Zamysł tworzenia tego typu kompleksów polega na tym,
żeby ułatwić ludziom codzienne funkcjonowanie i oszczędzić czas podróży. Obok siebie funkcjonują różne podmioty, zaspokajające potrzeby lokalnej społeczności. Wszystko co jest potrzebne na co dzień powinno być blisko, aby zwiększać komfort życia.

– Dominująca funkcja biurowa oraz mieszkaniowa uzupełniana jest poprzez ofertę handlową, rozrywkową i kulturalną, a 70% takich projektów lokalizowanych jest w historycznej zabudowie – komentuje ekspert z Colliers. – W takie projekty angażują się fundusze inwestycyjne i deweloperzy, w celu dywersyfikacji przychodów.

Przeczytaj także: Jak ceny nieruchomości będą zmieniać się w 2024 r.


Źródło: marketnews24.pl

Last Updated on 22 listopada, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS