PKP Intercity łączy siły z PGE Energetyka Kolejowa na rzecz Zielonej Kolei

PKP Intercity łączy siły z PGE Energetyka Kolejowa na rzecz Zielonej Kolei

Narodowy przewoźnik podpisał list intencyjny z PGE Energetyka Kolejowa i przystępuje do programu Zielona Kolej. To kolejny krok na drodze do tworzenia ekologicznego, niskoemisyjnego transportu kolejowego oraz poprawy efektywności energetycznej. Porozumienie wpisuje się w strategię spółki, planującej być pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.

List intencyjny zakłada współpracę spółek nad rozwijaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które będą służyć efektywnemu korzystaniu z energii i wspierać ochronę klimatu. Wypracowane wspólnie z PGE Energetyka Kolejowa rozwiązania mają także umożliwić PKP Intercity wykorzystywanie na większą skalę w przewozach pasażerskich energii elektrycznej wyprodukowanej z OZE. 

„Naszą ambicją jest całkowita redukcja emisji gazów cieplarnianych. Porozumienie z PGE zbliża nas do tego celu. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się przekonać do kolei kolejnych pasażerów, dla których troska o środowisko jest ważna” – powiedział Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.

Przeczytaj także: PKP Cargo wypracowało w I półroczu 2023 r. 110 mln złotych zysku


Źródło: pap-mediaroom.pl

Last Updated on 20 września, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS