AM General ogłasza europejski debiut HUMVEE NXT 360 podczas DSEI 2021

SOUTH BEND, Indiana, 14 września 2021 r. /PRNewswire/ — Podczas targów Defence Security and Equipment International (DSEi), które odbędą się w londyńskim centrum wystawienniczym ExCel London Exhibition Centre w dniach 14-17 września 2021 r., AM General, światowy dostawca systemów mobilnych dla wojska, zajmujący w pawilonie amerykańskim stanowisko wystawiennicze H8-358, zaprezentuje lekki pojazd taktyczny HUMVEE NXT 360. Dzięki ciągłemu doskonaleniu się spółka zdołała wyposażyć niezwykle zwrotny, lekki pojazd o zmodernizowanej konstrukcji, oferujący ochronę na poziomie MRAP, w technologię nowej ery.

„Cieszymy się, że możemy wziąć udział w DSEI 2021 – powiedział Nguyen Trinh, wicedyrektor generalny Działu Obrony Międzynarodowej AM General. – Po tym niezwykle trudnym roku wreszcie będziemy mieli okazję spotkać się twarzą w twarz z naszymi klientami i zaprezentować im nasze najnowsze produkty, w tym NXT 360 o niezaprzeczalnie nowatorskiej konstrukcji, który zupełnie zmienia postrzeganie wytrzymałości lekkiego pojazdu taktycznego”.

NXT 360 zbudowano na platformie HUMVEE i wyposażono w dodatkowe udogodnienia, jak na przykład mocne zawieszenie, bardziej wydajny silnik i wyższy moment obrotowy przekładający się również na większą wytrzymałość i zwinność pojazdu. Podobnie jak sztandarowe pojazdy HUMVEE, NXT 360 będzie się charakteryzował tą samą, niezrównaną zdatnością do realizowania zróżnicowanych zadań: będzie mógł pomieścić 2, 4, a nawet 6 pasażerów i oferował przestrzeń umożliwiającą przewóz zarówno ludzi, jak i sprzętu. Ponadto, pojazd HUMVEE NXT 360, który zostanie zaprezentowany podczas DSEI, będzie wyposażony w stanowisko bojowe Kongsberg Remote Weapons Station (RWS) i system wykrywania ostrzału Raytheon BBN Boomerang Gunshot Detection System, które są jedynie przykładem możliwości, jakie pojazd ten oferuje w zakresie możliwości obsługiwania różnych rodzajów broni i systemów wykrywania. W projekcie przewidziano również możliwość zapewnienia wyższego poziomu ochrony dzięki zastosowaniu najlepszego w swojej klasie systemu wykrywania ognia strzeleckiego, a ponadto NXT 360 będzie się charakteryzował doskonałą ochroną przed uszkodzeniami i wrogim ostrzałem.

Przedstawiciele AM General pojawią się na targach, aby omówić szeroką gamę oferowanych przez spółkę rozwiązań mobilnych, od dostosowanej do potrzeb technologii tłumienia odrzutu (ang. soft recoil technology; SFT) stosowanej w mobilnych wyrzutniach artyleryjskich, po nawiązywanie partnerstwa i współpracy z liderami w branży służących implementowaniu przełomowych technologii w zróżnicowanej ofercie produktowej spółki.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 15 października, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA