DB Cargo z umową ramową na 400 lokomotyw Vectron Dual Mode od Siemens Mobility

DB Cargo odnawia swoją flotę lokomotyw kupując nowe hybrydowe pojazdy Vectron Dual Mode od Siemens Mobility. Umowa ramowa obejmuje do 400 lokomotyw, a wielkość inwestycji to znacznie ponad miliard euro. Pierwsze dostawy w 2023 r.

Lokomotywy hybrydowe Vectron Dual Mode będą specjalnie dostosowane do potrzeb DB Cargo, a poprzez ich użycie firma oszczędzi rocznie około 8 milionów litrów paliwa i 17 000 ton CO2. Celem DB Cargo jest wyposażenie około 70 procent lokomotyw spalinowych w innowacyjne napędy do 2030 roku.

Będziemy rozwijać i odmładzać naszą flotę dla naszych klientów dzięki nowoczesnej, mocnej lokomotywie. Z drugiej strony podkreślamy przyjazność kolei dla środowiska. Ta lokomotywa nam odpowiada, ponieważ jest taka jak my w DB Cargo: duża, zielona i mocna – mówi Ralf Günter Kloß, członek zarządu ds. Produkcji w DB Cargo.

DB Cargo inwestuje w przyszłościowy, zrównoważony i ekonomiczny kolejowy transport towarowy. Jako alternatywa dla konwencjonalnej lokomotywy spalinowej, Vectron Dual Mode oferuje to, co najlepsze z obu światów – na zelektryfikowanych odcinkach trasy jest on całkowicie elektryczny, aby zaoszczędzić paliwo i obniżyć koszty utrzymania – mówi Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility.

Pojazd został zaprojektowany dla transportu towarowego i może korzystać zarówno z napędu silnikiem diesla, jak i napędu elektrycznego. Na zelektryfikowanych odcinkach linii nowe lokomotywy są zasilane prądem elektrycznym, co pozwala oszczędzać paliwo i zmniejszyć koszty utrzymania.

W pierwszej kolejności DB Cargo zamówi 100 lokomotyw klasy 248. Dostawa rozpocznie się w 2023 roku. W Polsce z lokomotyw Vectron korzystają PKP CARGO, DB Cargo Polska, Industrial Division i Lotos Kolej. Dodatkowo, w grudniu 2019 r. na zakup Vectrona zdecydowała się firma Laude Smart Intermodal.

Kontakt dla mediów
Siemens Mobility Sp. z o.o.

Marcin Górecki, tel. +48 795 456 649

E-mail: marcin.gorecki@siemens.com

LinkedIn: www.linkedin.com/in/mgorecki91

Twitter: www.twitter.com/mgorecki91

Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG. Od ponad 160 lat, Siemens Mobility jest liderem oferującym rozwiązania w branży transportowej i nieustannie unowocześnia swoje portfolio w głównej mierze oparte na taborze kolejowym, automatyce kolejowej, elektryfikacji, kompleksowych systemach pod klucz, inteligentnych systemach kierowania ruchem i usługami powiązanymi. Siemens Mobility pomaga operatorom mobilnym na całym świecie wprowadzać inteligentną infrastrukturę, która przynosi korzyści przez cały cykl pracy, zwiększając zadowolenie pasażerów i usprawniając dostępność urządzeń. W roku rozliczeniowym 2019, który zakończył się 30 września, Siemens Mobility zaksięgował przychód 8.9 miliarda euro i zatrudniał około 36,800 pracowników na całym świecie. Więcej informacji na www.siemens.pl/mobility


Autor:

Siemens Mobility

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA