Mówcy EC: Nancy Giordano „The Enterprise of the Future” | Executive Forum 2020

Mówcy EC: Nancy Giordano „The Enterprise of the Future” | Executive Forum 2020

8 lipca w hotelu Sheraton Grand Warsaw mieliśmy przyjemność zorganizować VIII edycję „Executive Forum”, którego hasłem przewodnim było: „Przedsiębiorczość – Ekspansja – Innowacja”.

Konferencję zainaugurowało wystąpienie pierwszego gościa specjalnego, którym była Nancy Giordano – jedna z najlepszych futurystek na świecie i kuratorka TEDx w Austin. Tematem przewodnim prezentacji było przedsiębiorstwo przyszłości, a futurystka skupiła się na jego aspektach technologicznych, społecznych i ekologicznych.

Nancy Giordano podkreśliła, że zmieniająca się bardzo dynamicznie technologia, rosnąca ilość informacji i zachodzące zmiany kulturowe wymagają od firm i ludzi wysokich zdolności adaptacyjnych. Z najnowszych danych wynika, że społeczeństwa polaryzują się ekonomicznie, pandemia zredefiniowała na nowo wiele biznesów, a naukowcy szacują, że w ciągu najbliższych 50 lat może wymrzeć 1/3 istniejących roślin i zwierząt na Ziemi. Należy zadać sobie pytanie: w jaki sposób będziemy musieli się dostosować, co przyniesie przyszłość i czego od nas będzie wymagać? Czy wkrótce sztuczna inteligencja zastąpi lekarzy pierwszego kontaktu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych zagadnień znajdą Państwo, oglądając wystąpienie naszego Gościa Specjalnego.

Last Updated on 1 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA