Siemens Mobility rozwija współpracę z NEWAG – dostawa napędów trakcyjnych

  • Umowa ramowa na 5 lat
  • Pierwszy kompletny napęd trakcyjny (silnik trakcyjny – przekładnia osiowa) dla pojazdów NEWAG od Siemens Mobility
  • Przykład współpracy obu producentów taboru
Siemens Mobility i NEWAG S.A. podpisały umowę ramową na dostawę do 200 napędów trakcyjnych dla pojazdów nowosądeckiego producenta. To pierwszy kontrakt na dostawę kompletnego napędu trakcyjnego dla ezt-ów NEWAG i kolejny przykład współpracy obu producentów. Umowa została podpisana na okres 5 lat.

Od 2010 r. Siemens Mobility działa w obszarze nowoczesnych i kompletnych rozwiązań trakcyjnych na polskim rynku. Firma stosuje rozwiązania we wszystkich własnych pojazdach kolejowych (m.in. lokomotywy Vectron, pociągi Velaro, metro Inspiro, czy tramwaje Avenio), ale także wdraża je do rozwiązań innych producentów pojazdów szynowych.

W ten sposób produkowane przekładnie osiowe eksploatowane są w tramwajach kursujących w większości polskich miast, m.in. w Częstochowie, Szczecinie, Chorzowie, Toruniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu czy Bydgoszczy. Rozwiązania Siemens Mobility w zakresie napędów trakcyjnych są obecne także w pojazdach polskich producentów m.in. w Lipsku, Kijowie, Moskwie, Sofii, ale także na Sycylii – w pojazdach wąskotorowych wożących pasażerów dookoła wulkanu Etna.

Podpisanie umowy z NEWAG to kolejny krok w kierunku rozwoju tego obszaru w Polsce. Nowe komponenty trakcyjne Siemens Mobility w pierwszej kolejności będą instalowane m.in. w pociągach Impuls 2 dla SKM Warszawa.

Newag stawia na wysoce zaawansowane technologiczne rozwiązania, które tworzą jej przewagę konkurencyjną na europejskim rynku kolejowym. Cieszymy się na kolejne lata wspólnych działań, zwłaszcza w kontekście wcześniejszej współpracy przy budowie metra Inspiro, czy naszych urządzeniach pokładowych ETCS dla lokomotyw nowosądeckiego producenta – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility Sp. z o.o.

Siemens Mobility, jako producent rozwiązań „pod klucz” dla komponentów trakcyjnych wzmacnia swoją pozycję rynkową i wchodzi w zupełnie nowy obszar współpracy. To bardzo ważne nie tylko z punktu widzenia dotychczas wspólnie realizowanych projektów, ale przede wszystkim z punktu widzenia przyszłej eksploatacji pojazdów Newag, co tym bardziej nas cieszy i pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość – mówi Rafał Lewandowski, dyrektor ds. sprzedaży w Siemens Mobility Sp. z o.o.

Kontakt dla mediów
Siemens Mobility Sp. z o.o.,

Marcin Górecki, tel. +48 795 456 649

E-mail: marcin.gorecki@siemens.com

LinkedIn: www.linkedin.com/in/mgorecki91

Twitter: www.twitter.com/mgorecki91

NEWAG S.A.

Łukasz Mikołajczyk, tel. 668 410 925

E-mail: lukasz.mikolajczyk@newag.pl

Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG. Od ponad 160 lat, Siemens Mobility jest liderem oferującym rozwiązania w branży transportowej i nieustannie unowocześnia swoje portfolio w głównej mierze oparte na taborze kolejowym, automatyce kolejowej, elektryfikacji, kompleksowych systemach pod klucz, inteligentnych systemach kierowania ruchem i usługami powiązanymi. Siemens Mobility pomaga operatorom mobilnym na całym świecie wprowadzać inteligentną infrastrukturę, która przynosi korzyści przez cały cykl pracy, zwiększając zadowolenie pasażerów i usprawniając dostępność urządzeń. W roku rozliczeniowym 2019, który zakończył się 30 września, Siemens Mobility zaksięgował przychód 8.9 miliarda euro i zatrudniał około 36,800 pracowników na całym świecie. Więcej informacji na www.siemens.pl/mobility

NEWAG S.A. to nowoczesna firma, skutecznie łącząca innowacyjną myśl techniczną z tradycjami sięgającymi 1876 roku. Jako jedna z najstarszych firm kolejowych w Pol­sce NEWAG S.A ma wieloletnie doświadczenie w produkcji i modernizacji taboru kolejowego. Firma wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów. NEWAG S.A. ma stabilną i wyjątkowo mocną pozycję na rynku elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw w Polsce. W ostatnich latach grupa kapitałowa NEWAG S.A. zdominowała krajowy rynek produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych, produkcji i modernizacji lokomotyw elektrycznych oraz modernizacji lokomotyw spalinowych. W grudniu 2013 roku NEWAG S.A stała się spółką giełdową debiutując z sukce­sem na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Autor:

Siemens Mobility, NEWAG S.A.

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA