<strong>Smart Reordering System, czyli inteligentne zarządzanie magazynem</strong>

Smart Reordering System, czyli inteligentne zarządzanie magazynem

Automatyzacja usprawnia procesy logistyczne w magazynie: chaos zamienia w ład i porządek, a przestoje, wynikające z błędów – w efektywną pracę. Utopia? Nie, rzeczywistość.  Przedsiębiorstwa, w których zostało zainstalowane rozwiązanie Smart Reordering System doświadczają nowej jakości w zarządzaniu zapasami.

Inteligentne zarządzanie zapasami – co to jest?

W każdym zakładzie produkcyjnym jest takie miejsce, gdzie przechowywane są części składowe do produkcji, które w odpowiednim momencie muszą być dostarczone na maszyny, czyli na linię produkcyjną. Kluczowym elementem tej układanki jest dostępność niezbędnych części – jeżeli ich zabraknie, proces produkcyjny będzie zatrzymany. Nastąpi przerwa, przestój. A jak wiadomo, dla każdego zakładu jest to problem, który generuje koszty. Często bardzo wysokie.

From the sensor to the gateway to the cloud application – the Smart Reordering System includes all components that enable fully automated inventory monitoring.

Z czego to wynika? Otóż z reguły zarządzanie zasobami odbywa się na zasadach procesów logistycznych, które zachodzą pomiędzy magazynem a produkcją oraz pomiędzy magazynem a dostawcami zewnętrznymi.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku ogniwem pośrednim są pracownicy odpowiedzialni za dostarczanie części w odpowiednim momencie, tak, żeby maszyna mogła pracować bez przestojów.

Na ogół zarządzanie tym procesem odbywa się analogowo, czyli na podstawie kartek lub osobistych zgłoszeń. Sprawia to, że po pierwsze, jest większy chaos, po drugie, trzeba zgromadzić więcej części, by w odpowiednim momencie ich nie zabrakło. Jakiekolwiek zakłócenia na tej linii spowodują przestój na produkcji.

Dlatego też proces produkcyjny w przedsiębiorstwie powinien być płynny – i to jest clue inteligentnego zrządzania zapasami. Przerwanie cyklu ze względu na brak części spowoduje drastyczny spadek efektywności.

Czym jest SRS i jak działa?

Smart Reordering System to rozwiązanie, które usprawnia procesy logistyczne w przedsiębiorstwie, za pomocą czujników sprawdza i kontroluje stan materiałów: zarówno na maszynie, jak i na magazynie buforowym. Gdy czegoś zaczyna brakować – przekazuje informacje odpowiednim osobom. Dodatkowo SRS jest bardzo łatwy w implementacji. Bezprzewodowe, zasilane bateryjnie czujniki można zawiesić praktycznie w każdym miejscu.

System inteligentnego zarządzania zapasami można zastosować praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym, w którym zachodzą wewnętrzne procesy logistyczne. A więc zarówno producent lamp samochodowych, elektroniki, czekolady czy nawet leków znajdzie dla niego zastosowanie. Dzięki zautomatyzowaniu procesów na magazynie jesteśmy w stanie zapobiec przestojom na produkcji i w efekcie usprawnić funkcjonowanie całej linii produkcyjnej.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Zeskanuj kod QR.

www.balluff.com

Last Updated on 1 lutego, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS