Biżuteria diamentowa – prezent od serca

Biżuteria diamentowa – prezent od serca

O diamentach powiedziano już wiele. Że są doskonałym aktywem inwestycyjnym, międzynarodowym środkiem płatniczym, wartościowym dobrem rodowym, symbolem wysokiego statusu społecznego i „najlepszym przyjacielem kobiety”. To wszystko prawda.

Nie możemy jednak zapomnieć, że diament, to również wyjątkowy talizman. Zakuty w biżuterię może wyrazić, to co trudno nam czasem powiedzieć słowami.

Pierwsze wzmianki o „magicznej” naturze kamieni szlachetnych pochodzą już z czasów starożytnych (Egiptu, Grecji, Ameryki Pd oraz Afryki). Hindusi np. wierzyli, że wibracje pochodzące z diamentu mają pozytywny wpływ na narządy wewnętrzne człowieka, a w szczególności na mózg i serce. Uważano również, że diament nadaje swojemu właścicielowi odwagę, wytrzymałość i siłę. Diament od zawsze był także uważany za kamień zwycięzców, był talizmanem np. Juliusza Cezara, Ludwika IV oraz Napoleona. Wierzyli oni, że czyni on człowieka niezwyciężonym, chroni przed czarami, odbija negatywną energię, pozwala zachować jasność i koncentrację umysłu.

Biżuteria diamentowa - prezent od serca

Uzdrawiająca moc diamentu przejawia się także w jego mocnym odziaływaniu na emocje oraz stan psychiczny człowieka: wzmacnia siłę charakteru, motywację, koncentrację, świadomość,  poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie odpowiedzialności, jasność umysłu, kreatywność, otwartość oraz jedność ciała i duszy.

Diamenty uznawane są także za symbol miłości i wyraz najszczerszych intencji  poprzez podarowanie ich ukochanej osobie. Dobra energia diamentu pozwala stworzyć harmonijny, trwały, pełen miłości związek z człowiekiem, któremu go wręczamy.

Musiał już o tym wiedzieć arcyksiążę Maksymilian Habsburg, który w 1477r. jako pierwszy mężczyzna na świecie postanowił podbić serce wybranki (Marii Burgundzkiej) diamentowym pierścieniem.

Biżuteria diamentowa - prezent od serca

Dziś, pierścionek diamentowy możemy podarować ukochanej nie tylko z okazji zaręczyn, ale zawsze wtedy, gdy chcielibyśmy wyrazić to jak ważna jest dla nas (np. na Walentynki, rocznicę, urodziny). W ten sposób wręczamy jej nie tylko piękną biżuterię, ale także obdarowujemy dobrą energią, ochroną i wyrażamy swoją troskę o jej dobro. Warto pójść nawet o krok dalej i podarować ukochanej kobiecie unikatową biżuterię, zaprojektowaną specjalnie dla niej.

Tak właśnie zrobił Maksymilian Habsburg, zlecając wiedeńskim jubilerom wykonanie pierścionka z diamentami ułożonymi w kształt litery „M”. Maria była tak oczarowana tym pomysłem, że odrzuciła zaloty innych amantów i została żoną Maksymiliana.

Wybierając diamentowy prezent dla bliskiej nam osoby, warto zwrócić uwagę, by nie tylko był on nietuzinkowym dodatkiem do jej codziennych stylizacji, ale również odzwierciedlał jej charakter i temperament, stanowił sentymentalną pamiątkę na lata, a przede wszystkim sprawiał szczerą radość.


Joanna Rosikoń, Customer Experience Manager, diamenter.pl

Last Updated on 16 stycznia, 2023 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS