CSR miarą odpowiedzialnego przedsiębiorstwa

CSR miarą odpowiedzialnego przedsiębiorstwa

Społeczna odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR) to ostatnio modne i nośne hasło. Wiele firm posługuje się nim, by zdobywać poklask kontrahentów i społeczeństwa. Jeśli za słowami idą czyny – jest to dopuszczalne. Ale jeśli ktoś próbuje robić marketing dużo mówiąc, ale mało robiąc, wówczas działania takie można uznać za co najmniej pozbawione klasy, jeśli nie nieetyczne. Dlatego dziś, w dniu, któremu patronuje najsłynniejszy w dziejach społecznik, mówimy „sprawdzam” i weryfikujemy, jak wygląda CSR u ogólnopolskiego dewelopera HREIT S.A.

HREIT stawia na młodzież

„W młodych i ambitnych ludzi zawsze warto inwestować. To oni będą budować przyszłość i wyznaczać trendy. To, czego się teraz nauczą, zaprocentuje za kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet za kilkaset lat. Świetnie wykształcone, zmotywowane, kreatywne i odważne dziewczyny i chłopaki to nasze dobro narodowe – dlatego też wiele naszych inicjatyw kierujemy właśnie do nich”tłumaczy Michał Sapota, właściciel HREIT.

Wspieramy Our Future Foundation – fundację, której celem jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego uzdolnionych i ambitnych licealistów z całej Polski i umożliwianie im kontynuowania nauki na prestiżowych uczelniach w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech i Włoszech. Podopieczni fundacji kończyli tak renomowane uniwersytety jak University of Oxford, University of Cambridge, czy Harvard University.

HREIT działa na rzecz młodych również lokalnie. W Łodzi, gdzie deweloper oddał już jedno osiedle i buduje pięć kolejnych, firma wsparła również program stypendialny „Młodzi w Łodzi”, skierowany do młodzieży chcącej związać z tym miastem swoje życie zawodowe i osobiste. Do programów pomocowych należy m.in. opłacanie miejsc w akademikach czy finansowanie kursów podnoszących kompetencje.

Ekologia w praktyce

„Mówi się, że zwierzęta wyczuwają dobre intencje ludzi i chętnie przebywają w towarzystwie tych, którzy są nastawieni przyjaźnie. Jestem absolutnie przekonana, że to prawda. Podczas naszych wizyt w Fundacji Pegasus mieliśmy okazję niejednokrotnie doświadczyć wyrazów czułości ze strony zwierzaków, które dzięki m.in. naszemu wsparciu uniknęły przemocy, zaniedbań, katorżniczej pracy a nawet rzeźni. Konie, osły, kozy, lamy, koty i psy są tutaj otoczone fachową, czułą opieką. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to również dzięki nam blask powraca do ich smutnych oczu a ogony znowu uczą się wesoło merdać”wyznaje Izabela Skotarska, dyrektor marketingu HREIT.

Ekologia w HREIT to nie tylko wspieranie Fundacji Pegasus, ale także rozwiązania implementowane w trakcie realizacji inwestycji, dzięki którym mieszkańcy osiedli budowanych przez dewelopera mogą prowadzić życie w zgodzie z przyrodą, korzystając m.in. z punktów segregacji odpadów, stojaków i stacji naprawczych dla rowerów, a także ze stanowisk ładowania samochodów elektrycznych.

„W projektach duży nacisk kładziony jest na zielone strefy wspólne, będące azylami dla ptaków, owadów, ale i ludzi, którzy mogą tutaj odetchnąć świeżym powietrzem, zredukować poziom stresu a latem także się ochłodzić. Łąki kwietne, murawy oporowe, bluszcz pnący, zielone tarasy, budki dla jerzyków i owadów – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy osiedli HREIT.

Deweloper wykorzystuje również bardziej zaawansowane technologie: elewacje pokrywa farba pochłaniająca smog, do podlewania ogródków i spłukiwania toalet służy szara woda odzyskana z procesów domowych oraz ta zgromadzona w zbiornikach retencyjnych. Część osiedli pozyskuje czyste ciepło dzięki pompom ciepła.


Zarówno pod względem troski o społeczeństwo, jak i o przyrodę, HREIT spełnia więc kryteria przedsiębiorstwa świadomego i odpowiedzialnego, w przypadku którego CSR to realne działania, a nie tylko deklaracje. Deweloper już zapowiada nowe akcje charytatywne, ale póki co nie zdradza szczegółów. Aby być na bieżąco, warto zatem śledzić profil firmy na LinkedIn, a także zaglądać na stronę korporacyjną, do zakładki https://hreit.pl/aktualnosci.

Last Updated on 5 grudnia, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA