Executive Magazine patronem medialnym XII edycji Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości

Executive Magazine patronem medialnym XII edycji Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości

Mamy wielką przyjemność być partnerem medialnym dwunastej edycji Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Od wielu lat chętnie wspieramy tego rodzaju inicjatywy oraz angażujemy się w akcje charytatywne. 

3 sierpnia w Monta Beach Volley Club w Warszawie odbędzie się 12. JLL Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Celem tegorocznej edycji wydarzenia będzie wsparcie budowy Domu Ronalda McDonalda przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Fundacja Ronalda McDonalda wspiera w Polsce rodziny długo hospitalizowanych dzieci. Bo żadne dziecko nie powinno chorować samo! Misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem” koncentruje się od 21 lat na idei Family – Centered Care, co oznacza opiekę nad całą rodziną leczonego dziecka. Każdy z programów Fundacji uwzględnia rolę bliskości, poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej  rodziny dziecka – pacjenta, bo najbliżsi pełnią bardzo ważną rolę w procesie zdrowienia. “Aby rodzina mogła być razem” to obecność rodzica w czasie pobytu dziecka w szpitalu, uwzględnienie potrzeb dorosłych, towarzyszących maluchowi na oddziale, troska o zdrowe rodzeństwo, babcię i dziadka, możliwość normalnego życia w czasie długiego procesu hospitalizacji. 

Aby dać rodzinom możliwość bycia razem z leczącym się dzieckiem, Fundacja buduje kolejny, trzeci Dom Ronalda McDonalda w Polsce, który będzie pomagać pacjentom Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

„Wsparcie budowy trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda jako celu charytatywnego tegorocznej edycji turnieju pozwala nam kontynuować wieloletnią tradycję wspólnego działania branży nieruchomości na rzecz potrzebujących dzieci. Dom będzie miejscem pobytu dla rodziców małych pacjentów hospitalizowanych w największym szpitalu pediatrycznym w Polsce, który od wybuchu wojny w Ukrainie ma też strategiczne znaczenie dla zapewnienia opieki medycznej najciężej chorym ukraińskim dzieciom.” – przekonuje Mateusz Bonca, Prezes Zarządu JLL Polska.

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka stanie się bezpieczną oazą dla rodzin, które muszą podróżować daleko od domu, aby uzyskać najlepszą opiekę medyczną dla swoich dzieci w wyjątkowym na mapie Polski szpitalu. Pierwszy Dom Ronalda McDonalda powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Drugi Dom pomaga od czerwca 2021 roku pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. W tym czasie obydwa Domy zadbały o ponad 80 tys. noclegów dla rodzin z całego kraju i spoza Polski.

„Jako cały zespół Fundacji Ronalda McDonalda jesteśmy wdzięczni wszystkim partnerom turnieju za zrozumienie potrzeby natychmiastowej inwestycji w budowę trzeciego Domu. Dom zapewni bezpieczne i komfortowe warunki pobytu dla rodzin najciężej chorych dzieci zarówno z całej Polski, jak i z Ukrainy, które przyjeżdżają po pomoc do Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”” – komentuje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

„Z wielkim podziwem i poruszeniem obserwowaliśmy imponujące, liczne zaangażowanie firm z branży nieruchomości w natychmiastowe zabezpieczenie potrzeb bytowych uchodźców uciekających do Polski przed wojną w Ukrainie. Współpraca w ramach tegorocznego 12. JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości będzie wyjątkową kontynuacją tych działań.” – dodaje Katarzyna Rodziewicz.

Wstęp na mecze w ramach 12. JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości jest wolny. Więcej informacji o wydarzeniu jest dostępnych na stronie internetowej: www.turniejjll.pl.


O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 20,9 mld USD zatrudniającą na koniec grudnia 2022 r. ponad 103 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji na www.jll.pl.

O Fundacji

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda, która jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 63 krajach na świecie. W centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z ich pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje cały kraj, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.

Najważniejsze programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci oraz Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w szpitalach pediatrycznych, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni socjalnej: kuchni, salonów rodzinnych, pralni i łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny z dzieckiem w szpitalu dopełnia program „Łóżka dla Rodziców”. Wyglądem przypominające fotel, pełni funkcję siedzenia i wygodnego, rozkładanego spania. Od łóżka często zaczyna się długa lista zmian w szpitalu, na oddziale, zmian, które służą dzieciom i rodzinom.

Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu m.in. ogólnopolski program bezpłatnych badań USG o nazwie „NIE nowotworom u dzieci”, realizowany na pokładzie mobilnego Ambulansu medycznego. Powstał jako odpowiedź na potrzebę wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych wieku dziecięcego, łącząc wiedzę i doświadczenie wybitnych ekspertów w dziedzinie pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej oraz radiologii, którzy czuwają nad najwyższą jakością programu. Partnerami programu są ALAB laboratoria, MAN Polska i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerem medycznym programu w latach 2005-2021 był TOP Medical, a od 2022 r. jest nim Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland dla rodziców i opiekunów oraz specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań Fundacji w obszarze wczesnej diagnostyki zmian onkologicznych u najmłodszych.

Każdy może pomóc w utrzymaniu programów Fundacji, przekazując 1,5% podatku, darowiznę finansową i rzeczową lub dołączając do wolontariatu. Zapraszamy na naszą stronę www, oraz na nasze profile na LinkedIn, Facebooku, Instagramie i Youtubie. Wszystkie programy Fundacji pomagają bezpłatnie.

Last Updated on 6 czerwca, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS